Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Večery S v Divadle U Kapličky uctí Dušana Vančuru

duv01
Zpěvák, kontrabasista Spirituál kvintetu, textař, hudební aranžér a překladatel Dušan Vančura se stal patronem čtvrtého ročníku koncertní série Večery S v českobudějovickém Divadle U Kapličky. Rodák z Užhorodu náhle zemřel letos v dubnu. Bylo mu dvaaosmdesát let
22.09.2020 15:28 | Ladislav Lhota

Po dlouhé přestávce, pandemické i letní, pokračuje podzimní část čtvrtého ročníku hudební série Večery S v Divadle U Kapličky na Husově třídě v Českých Budějovicích. Přes nastalou situaci a dodržování všech vládních nařízení spojených s hygienickými podmínkami (počet účastníků, roušky, rozestupy, dezinfekce) nadále žije koncertní cyklus, který se dlouhodobě zaměřuje na hledání hudebních talentů a objevů z jižních Čech v oblasti folku, country a příbuzných žánrů. Diváky čeká nabitý program pěti koncertů. První je připravený na pátek 25. září.

Č. BUDĚJOVICE – Redaktor krajské redakce Českého rozhlasu Jiří Kasal k podzimní přehlídce říká: „Dramaturgie Večerů S je kontinuálně opravdu nápaditá a zajímavá a nabízí dobrý obraz regionální hudební scény v různých žánrech s převahou folku. Proto jsme se v naší rozhlasové stanici rozhodli navázat na předloňskou velmi dobrou zkušenost a natočit celý program 25. září." Záznamy jednotlivých koncertů se postupně objeví v pravidelném sobotním cyklu ČRo České Budějovice nazvaném Koncertní ozvěny od Tří lvů. Diváci se mohou těšit například na zpěvačku Lenku Slabou, kterou s jižními Čechami spojuje její bohatá folková minulost.

Připravená jsou premiérová vystoupení písničkářů a kapely více či méně známé českobudějovickému publiku. Na čtvrtek 5. listopadu zařadili organizátoři mimořádně koncert Spolektiv – 15 let na scéně. Ztrátou pro Večery S byly zrušené dva jarní koncerty, velikou ranou se stal nečekaný odchod patrona letošního ročníku Dušana Vančury. Závěrečný prosincový koncert letošních Večerů S bude poctou věnovanou Dušanu Vančurovi. Společně vystoupí českokrumlovský sbor Medvíďata vedený Lukášem Holcem a vokální čtveřice Antikvartet, která pokračuje ve Vančurově odkazu.

(lho, jah)
Foto Veronika Vačkářová

Program podzimní série:

pátek 25. září: Jakub Lukáč, raf&taksík, Sem Tam
pátek 23. října: Martin Kajaba, Krystyna Skalická & Libor Heřman, Lenka Slabá Triolla
čtvrtek 5. listopadu: Spolektiv 15 let na scéně
pátek 20. listopadu: Pavel Jarčevský, 4 zdi, Pětník
pátek 18. prosince: Medvíďata a Antikvartet (pocta Dušanu Vančurovi)


duv02
duv03
duv04
duv05


Přidej komentář