Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vendy Band připomene odkaz Zuzany Navarové

271022ven01
V českobudějovickém Divadle U Kapličky na Husově třídě se v rámci třetího podzimního Večera S představí 18. listopadu také kapela Vendy Band, kterou založila Vendula Kostohryzová s myšlenkou připomínat stále živý odkaz předčasně zesnulé zpěvačky Zuzany Navarové
28.10.2022 11:39 | Ladislav Lhota

Podzimní šňůra Večerů S koncerty v Divadle U Kapličky nabídne ve třetím pokračování velmi zajímavou skladbu účinkujících. V pátek 18. listopadu od 19 hodin se díky Vendy Bandu bude v jihočeské metropoli vzpomínat na zpěvačku, folkovou skladatelku a textařku Zuzanu Navarovou de Tejada (1959 – 2004), představí se nadějný mladý sólista s uměleckým jménem Gregor Beňadik a do sálu pronikne i velmi poctivá country muzika v podání časem prověřené kapely Weekend.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kapela Vendy Band připomíná stále živý hudební odkaz Zuzany Navarové, zpěvačky, skladatelky, textařky, ale i producentky a objevitelky dnes populární Radůzy. Zakladatelka budějovické kapely Vendula Kostohryzová předstoupí v doprovodu dvou kytar a zpěvu Michala Hujera Novotného a Jardy Hnízdila, bicích a perkusí Vaška Švece, kontrabasu Libora Heřmana a bajanu Honzy Meisla. Členy sympatického uskupení spojuje přátelství, stejně jako úcta k tvorbě a pestrému žánrovému prolnutí písní Navarové, kterou choroba předčasně odvedla z hudební scény. Vystoupí rovněž písničkář Gregor Beňadik z Českého Krumlova ověnčený vítězstvím v celostátní soutěži Melodie 2022. 

Skupina Weekend vznikla v roce 1991. Zakládající člen Miroslav Bartyzal pamatuje mnohé personální změny, ale také spolupráci s Michalem Tučným i dalšími mimořádnými hudebníky. Skupina neodmyslitelně patří k festivalovému a koncertnímu dění. Skvělou muzikou nezklame žádného posluchače díky rozmanitosti ve stylu country, blues, folk, rock. Kapelu tvoří Miroslav Bartyzal (elektrická kytara, zpěv), Romana Miňková (zpěv), Tomáš Berka (akustická kytara, zpěv), Miroslav Kudrna Kučera (bicí), Roman Bizon Pacholík (baskytara). Hudební mix poslouží k prožití příjemného večera, ale i seznámení posluchačů s interprety, které dosud nepoznali on lajv.

Předprodej vstupenek: městský rezervační CBsystem, prodejna hudebních nástrojů Melodie U Černé věže.

(lho, jah)
Foto facebook.com/Radnice/photos, archiv Večerů S


271022ven02
271022ven03


Přidej komentář