Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Věra Hlaváčková triumfovala při udílení Jihočeských Thálií

tha01
Nejúspěšnější umělkyní Jihočeského divadla za rok 2015 se stává Věra Hlaváčková se třemi soškami Jihočeské Thálie.
24.03.2016 22:12 | Ladislav Lhota

V Jihočeském divadle ve čtvrtek 24. března 2016 rozdávaly Jihočeské Thálie. Za nejlepší výkony v roce 2015 připadly umělcům ceny Stanislavy Součkové a Karla Rodena za operní, činoherní a baletní jevištní výkony, ceny Arnoštky a Matěje Kopeckých za jevištní výkony herců Malého divadla, a také divácké ceny za nejoblíbenější inscenaci, umělce a umělkyni roku. Třikrát uslyšela své jméno Věra Hlaváčková.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Vedení Jihočeského divadla se oproti loňskému roku vrátilo k původnímu modelu hodnocení. Pro vítěze v jednotlivých divadelních oborech znovu jako v minulosti hlasovali členové odborných komisí. Diváci si odhlasovali nejoblíbenějšího umělce, umělkyni a inscenaci roku 2015. Letos se do této ankety zapojilo 776 hlasujících, z nichž vylosovaná šestice získá po dvou vstupenkách na představení do Jihočeského divadla nebo Otáčivé hlediště v Českém Krumlově.

Vítězové jednotlivých kategorií tentokrát dostali nejen okřídlenou sošku z keramické dílny budějovického výtvarníka Tomáše Prolla, ale poprvé také finanční odměnu Nadačního fondu Jihočeského divadla. Držiteli Jihočeské Thálie 2015 se stali v oboru balet Julie De Meulemeester a Viktor Svidró, v oboru činohra Věra Hlaváčková a Jiří Suchý z Tábora, v oboru opera Šárka Hrbáčková a Paolo Lardizzone a za role v inscenacích souboru Malého divadla Denisa Posekaná a Petr Hubík.

Cenu za nejoblíbenější inscenaci roku 2015 udělili diváci populárnímu muzikálu Zpívání v dešti, který byl jen v loňském roce uveden čtrnáctkrát a zhlédlo jej více než šest tisíc diváků. Nejoblíbenějšími umělci Jihočeského divadla se za uplynulý rok stala za dámy Věra Hlaváčková, za pány Jiří Suchý z Tábora. Tradiční cenu Českého rozhlasu za rozhlasové herectví tentokrát převzala Věra Hlaváčková, členka činohry JD, za výkon ve vánoční mariánské pohádce O krásné panně a slepém sochaři, kde vytvořila roli modelky Romany Krásné.

Předání cen proběhlo v rámci samostatného večerního programu, který byl režisérským debutem uměleckého šéfa souboru opery JD Tomáše Studeného. Program ve stylu americké komedie Sestra v akci, ve kterém účinkovali umělci všech uměleckých souborů Jihočeského divadla, sklidil úspěch u publika i samotných umělců.  

(tzd)
Foto Ján Honza

 Přidej komentář