Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Virtuální prohlídka ukazuje podobu zemanského dvorce

tra01
Hlavním objektem budovaného archeoskanzenu v Trocnově je zemanský dvorec. Ač první návštěvníky přivítá v roce 2024, již nyní je možné prohlédnout si jeho aktuální podobu virtuálně
19.11.2021 14:37 | Ladislav Lhota

Svižným tempem pokračuje stavba archeoskanzenu rozprostřená v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova na Borovansku. Specialisté z Jihočeského muzea, které má celý areál pod správou, aktuálně vytvořili virtuální prohlídku (360 stupňů) již dokončené podoby archeoskanzenu. Díky tomu se lidé očkovaní i neočkovaní (sic!) mohou podívat do síně s černou kuchyní, do světnice, komory nebo sklepa.

TROCNOV – Naskýtá se unikátní příležitost virtuálního korzování v hlavním objektu budovaného skanzenu, kterým je zemanský dvorec. Zájemci získají představu o velikosti (rozměrech) takové stavby nebo prostorovém řešení jednotlivých místností. Archeoskanzen Trocnov je společný projekt Jihočeského muzea v Českých Budějovicích a Odboru kultury a památkové péče Krajského úřadu Jihočeského kraje. Prezentuje život v období vrcholného středověku, stavby a stavební postupy této doby. Jedná se o rekonstrukci středověkých venkovských staveb, které poslouží expozičním a výukovým účelům. První návštěvníky uvítá skanzen podle plánu za tři roky. 

Virtuální prohlídka Archeoskanzenu Trocnov:
https://webs.muzeumcb.cz:44382/vtours/archeoskanzen/

(lho, hoc)
Foto archiv KÚ Jihočeského kraje


tra02
tra03
tra04
tra05


Přidej komentář