Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vláda rozhodla a Jihočeské divadlo může naplnit kapacitu

int01
Součástí zahajovacího dne obnoveného provozu Jihočeského divadla 8. června budou interaktivní prohlídky historické budovy. Průvodcovské role se ujme také dramaturg opery František Řihout
03.06.2020 11:28 | Ladislav Lhota

Na základě rozhodnutí Vlády České republiky z 2. června 2020 mohou tuzemská divadla po koronavirové pauze znovu prodávat lístky na všechna místa v hledištích. Příjemnou změnu vítá i Jihočeské divadlo, které zahajuje obnovený provoz 8. června a chystá se zvát návštěvníky do velkého sálu historické budovy, na studiovou scénu Na Půdě i Malého divadla. Zahajovací den vyplní speciální program, vstupenky lze kupovat již také na představení v příští sezoně.

Č. BUDĚJOVICE – Provoz v Jihočeském divadle nabere obrátky, zůstanou však v platnosti některé postupy na obranu před pandemií. „Ačkoliv uvolňujeme kapacitu v našich hledištích, stále zachováváme chladnou hlavu a hygienická opatření. Nadále se držíme našeho divadelního desatera, aby se diváci i personál v divadle cítili bezpečně. Pravidla, jak se pohybovat po divadle, mohou diváci sledovat na informačních tabulích v divadle a na našich webových stránkách,“ upozorňuje Gabriela Veselá z oddělení marketingu.

Do prvního dne obnovené činnosti 8. června vstoupí divadelníci z krajské metropole ve velkém stylu. Již dříve naplánované interaktivní prohlídky historické budovy v 10 a 14 hodin doplní přitažlivý program ve foyeru. „Od 15 do 18 hodin budeme rozdávat inscenační plakáty minulých sezon, které si naši diváci mohou zdarma odnést domů. Vášnivým sběratelům autogramů věnují svůj podpis sólista baletního souboru Zdeněk Mládek, herečka činoherního souboru Věra Hlaváčková a herci z Malého divadla,“ vypočítává Gabriela Veselá.

Náplň pro malé i velké návštěvníky si připraví také Ateliér 3D v čele s Michalou Piskačovou a Vendulou Kecovou, který letos oslavil pět let od založení. Zkrátka nezůstanou milovníci historie, v prodeji bude kniha Po stopách Jihočeského divadla. Hudební vystoupení nabídnou členové operního souboru. Během divadelního odpoledne zazpívá sólista opery JD Peter Malý a zpěvák Lukáš Randák s klavírním doprovodem Mikoláše Troupa. Divadelní foyer svými nástroji rozezní i koncertní mistr Václav Žák a Jana Urbanová. Večer zakončí satirická komedie Společenstvo vlastníků v KD Vltava od 19 hodin.  

(lho, tzd)
Foto archiv Jihočeského divadlaPřidej komentář