Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vlastimil Vondruška oživí historii v Nových Hradech

hra01
Nádvoří státního hradu Nové Hrady se v pátek 9. srpna stane dějištěm populárně historického představení s názvem Vinen proti pohanství aneb staročeský dekameron, za jehož přípavou a provedením stojí oblíbený spisovatel Vlastimil Vondruška a hudební skupina Ginevra
05.08.2019 17:47 | Ladislav Lhota

Nádvoří hradního areálu v Nových Hradech se v pátek 9. srpna stane dějištěm zajímavé kulturní události. Oblíbený autor historických románů Vlastimil Vondruška spolu s hudební skupinou Ginevra zde od 19 hodin uvedou hudebně divadelní představení Vinen proti pohanství aneb staročeský dekameron, které bude plné veselého vyprávění, laskavého humoru, dobových písní a tanců i předčítání z kronik Hraje se za každého počasí, diváky ochrání zastřešené hlediště. Jednotlivé vstupné  činí 250 korun, snížené 170 korun.

NOVÉ HRADY – Děj se přenese do středověkého šenku, kde se semele všechno možné. Přípitky a verše o pijáctví se budou střídat s rozvernými písněmi i tklivými baladami, ukázkami ze starých kronik nebo historkami vonícími romantikou, ale i dráždícími necudností. Dojde také na církevní doporučení, jak se žena má správně oddávat manželovi při milostném aktu, a varování před nevěrou, jejíž opakování může zabránit spáse dotyčné hříšnice.    

Středověkou atmosféru před začátkem představení navodí vystoupení skupiny historického šermu Vítkovci. Po skončení divadelní produkce bude možné navštívit první prohlídkovou trasu hradu, která připomíná historii rodu Buquoyů od příchodu zakladatele české rodové větve Karla Bonaventury Buquoye až po výstavbu nového zámku na předměstí Nových Hradů a založení přírodně krajinářského parku v Tereziině údolí.

(lho, tzp)
Foto archiv NPÚPřidej komentář