Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vodňanské rybářské dny výjimečně otevřou i věž

14052022ryb01
Po dvouletém půstu se vrací v plné síle Vodňanské rybářské dny, které jsou největší slavností jihočeského města na řece Blanici. Vedle kulinářských a naučných akcí spojených s rybami nabídne program 30. ročníku také hudební a divadelní produkci, výstavy nebo procházku naučně zábavnou stezkou
14.05.2022 14:01 | Ladislav Lhota

Po dvouleté covidové přestávce se vrátí do vodňanských ulic největší městská slavnost Vodňanské rybářské dny. Obnovená akce se koná od 18. do 21. května a odkazuje k rybářské tradici, na kterou pamatuje také část pestrého programu. Nebudou chybět koncerty, divadelní představení, výstavy, vystoupení dětských souborů. Hlavní náměstí v závěrečný den pokryjí stánkaři s rybími pochoutkami, zcela výjimečně se otevře věž gotického kostela Narození Panny Marie – je vysoká čtyřiašedesát metrů a ukrývá půltucet zvonů.

VODŇANY – Největšími hvězdami 30. ročníku Vodňanských rybářských dnů budou zpívající herečka Bára Poláková, hudební skladatel Jaroslav Uhlíř či kapela Jelen. Pozornost si zajisté vyslouží pop rocková skupina Hodiny nebo Fast Food Orchestra se svými ska rytmy a reggae. Fanoušky metalu přivábí Blanice Music Fest, kde se o zátěž ušních bubínků postarají AC/DC Revival, Brutální jahoda a Jiří Schelinger Tribute. Méně odvázané posluchače může uspokojit jazz, dechovka a folklór na scéně u kulturního domu. Se známými stars se prostřídá kapela Zčistajasna, dětský sbor s Romanou Rédlovou a Petr Bende & bandem, Eliška Kotlínová, Nic moc, Marná snaha.

Široká nabídka atrakcí – tvůrčí dílny, hry, naučné aktivity – čeká na rodiny s dětmi. Tým z Fakulty rybářství a ochrany vod přichystal pro ně v areálu MEVPISu interaktivní výstavu Objevárium. Součástí sobotního programu budou také rybářské závody u řeky Blanice. „Po roce otevřeme naučně zábavnou stezku Za rybami přes Vodňany, která nadšené dobrodruhy provede po jedinečných rybochovných objektech Střední rybářské školy a Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity, kde se seznámí s taji rybářství a rybníkářství a mohou si prohlédnout zajímavé druhy ryb,“ připomíná Michala Piskačová, ředitelka spolupořádajícího MěKS Vodňany. Vstupné na slavnosti je zdarma.

Podrobný program lze vyhledat na www.rybarskedny.cz nebo FB/rybarskedny.

(lho, tzk)
Foto archiv Vodňanských rybářských dnůPřidej komentář