Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vrácené publikace v Akademické knihovně procházejí karanténou

akk01
Akademická knihovna Jihočeské univerzity obnovila částečně provoz, který byl zastavený kvůli mimořádným opatřením proti šíření koronaviru. Vrácené publikace procházejí důslednou karanténou
20.04.2020 16:42 | Ladislav Lhota

Akademická knihovna Jihočeské univerzity v Č. Budějovicích na základě vládního usnesení z předchozího týdne obnovila v pondělí 20. dubna částečně svůj provoz. Čtenáři si mohou vyzvednout předem rezervované publikace ve výpůjčním okénku. Knihovna po dobu nouzového režimu zavedla objednávkový a rezervační systém. Nejméněš jeden den před plánovaným termínem vyzvednutí zašle každý zájemce svoji objednávku na e-mailovou adresu library@lib.jcu.cz.

Č. BUDĚJOVICE – Výpůjční katalog je volně dostupný na internetových stránkách knihovny. V rámci jedné objednávky lze rezervovat maximálně pět publikací a stále platí, že čtenář nesmí překročit maximální povolený počet výpůjček na svém kontě. „Přesné množství je upravené v Knihovním řádu,“ upřesňuje Helena Vorlová, ředitelka Akademické knihovny Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Po vyřízení objednávky obdrží lidé potvrzení a pracovníci knihovny nachystají rezervovanou literaturu k výpůjčnímu okénku.

Objednané knihy se připisují předem na čtenářovo konto. U výpůjčního okénka se každý prokáže čtenářským nebo studentským průkazem. Pokud si knihy nevyzvedne v dohodnutém termínu, zruší se automaticky objednávka. Knihy zapůjčené v Akademické knihovně JU mohou čtenáři vracet zatím jen prostřednictvím samoobslužného zařízení umístěného u služebního vchodu (z boku budovy). „Všechny vrácené knihy jdou poté na několik dnů do povinné karantény, aby se zajistilo, že v případě kontaminace nebudou šířit koronavirus na další osoby,“ vysvětluje Helena Vorlová.

Všichni studenti a zaměstnanci Akademické knihovny získali informace o pravidlech provozu hromadným e–mailem. O výpůjčky byl od počátku velký zájem. Od spuštění objednávkového systému v pátek 17. dubna v půl sedmé večer přišlo k pondělnímu poledni třicet žádostí na 103 výpůjčky. „Tímto způsobem jsme dali do oběhu jednašedesát titulů,“ vypočítává ředitelka Akademické knihovny.  Provozní doba v knihovně je aktuálně ve všedních dnech od pondělí do pátku vždy od devíti ráno do dvou hodin odpoledne.

(lho, tzu)
Foto archiv Jihočeské univerzityPřidej komentář