Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vycházka kolem Světa připomene Jiřího Hanzelku

100223shz01
Legendární české cestovatele Jiřího Hanzelku (vlevo) a Miroslava Zikmunda v poslední třetině jejich života rozdělila zdravotní indispozice prvního z nich, který si zamiloval jižní Čechy a trávil pozdim života v obci Sedlo poblíž Jindřichova Hradce. Pochovaný je na hřibitově u kostela Sv. Jiljí v Domaníně nedaleko Třeboně, kde se také zastaví účastníci 5. ročníku vycházky Kolem Světa za Hanzelkou
10.02.2023 14:41 | Ladislav Lhota

Odbor kultury a cestovního ruchu města Třeboně pořádá ve středu 15. února vycházku Kolem Světa za Hanzelkou, která v rámci sportovního výkonu nabídne poznávání přírodních krás a zajímavostí v nejbližším okolí třeboňského rybníka Svět, umožní pohled zblízka na impozantní Schwarzenberskou hrobku z 19. století a hlavně připomene dvacáté výročí úmrtí slavného cestovatele Jiřího Hanzelky, který je pochovaný na hřbitově u kostela Sv. Jiljí v Domaníně.

TŘEBOŇ / DOMANÍN – Vycházka odstartuje před hotelem Svět v Třeboni 15. února ve tři hodiny odpoledne. Bude to již pátý ročník oblíbené akce. Na trase dlouhé dvanáct kilometrů se účastníci projdou po polních a lesních cestách, lučních pěšinách i hrázi rybníka, uvidí hrobku hlubocko-krumlovské primogenitury rodu Schwarzenbergů, navštíví pláž Ostende či zdejší rašeliniště. Na závěr se zastaví u místa posledního odpočinku Jiřího Hanzelky (1920 – 2003), jenž spolu s Miroslavem Zikmundem vytvořil skoro až bájnou cestovatelskou dvojici. Podzim svého života, kdy mu nesloužilo plně zdraví, trávil v obci Sedlo patřící k Číměři na Jindřichohradecku.

(lho)
Foto archiv Odboru kultury a cestovního ruchu města Třeboně


100223shz02


Přidej komentář