Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výlety do jižních Čech zpříjemní výrazné slevy

kla01
Kláštery Český Krumlov patří k vyhledávaným objektům nejen v hlavní turistické sezoně. Návštěvu letos v létě usnadní slevy na vstupném i ubytování pro přespolní turisty
09.06.2020 10:45 | Ladislav Lhota

Od 15. června začnou fungovat slevy pro návštěvníky muzeí, galerií, zoologických zahrad a také ubytovací služby pro turisty v rámci projektu Léto v jižních Čechách, který je dotovaný Jihočeským krajem celkovou částkou skoro čtyřiceti milionů korun. Vstupné do organizací zřizovaných krajem klesne díky tomu o padesát procent, slevy do výše až sedmdesáti procent dobrovolně přidají i některé soukromé subjekty.

JIŽNÍ ČECHY – Výraznými slevami chce vedení kraje zmírnit dopady na cestovní ruch způsobené opatřeními proti pandemii covid-19. „Hlavním cílem projektu je udržení zaměstnanosti v oblasti turismu a jeho systematická podpora,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská. Podpora by měla jihočeským ubytovacím zařízením zajistit zhruba sto tisíc nových přenocování. Na kompenzaci slev pro ubytování v penzionech a hotelech půjde z krajského rozpočtu poskytovatelům těchto služeb 30 miliónů korun, na kompenzaci zlevněného vstupného kulturním organizacím kraje 9,5 miliónu. Administraci projektu zajistí Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).

Podle odborné analýzy, kterou si JCCR nechala zpracovat letos v dubnu, kvůli ztrátám v cestovním ruchu na jihu Čech v důsledku koronavirové krize mohou přijít veřejné rozpočty o 3,4 miliardy korun. Ztráta zaměstnání může postihnout 4,2 tisíce pracovníků z oblasti cestovního ruchu, stejně jako dalších 9,7 tisíce lidí, jejichž činnost přímo navazuje na oblast cestovního ruchu. „Stát dosud cestovní ruch nijak nepodpořil. Proto jsem velmi rád, že se podnikatelům v cestovním ruchu rozhodl Jihočeský kraj pomoci vlastními silami,“ konstatoval ředitel JCCR Jaromír Polášek.

Akce potrvá do 30. listopadu

Finanční motivace pro volbu jižních Čech k prožití rodinné dovolené formou slevy na ubytování v hromadných ubytovacích zařízeních na území Jihočeského kraje se zaměřuje na přímé ovlivnění výběru místa pro dovolenou pro formy pobytu od prodlouženého víkendu po týdenní turnus. Slevu 30 % z ceny ubytování, maximálně však 300 korun na osobu a noc, získají rodiny od dvou do šesti osob, z nichž nejméně jedna musí být starší 18 let. Příslušné vouchery, zahrnující slevu ubytování si spolu s rezervací ve vybraném hromadném ubytovacím zařízení, si mohou zájemci zajistit od 15. června na speciální webové adrese zřízené JCCR: www.leto.jiznicechy.cz .

Více než 600 ubytovacích zařízení v Jihočeském kraji aktuálně splňuje podmínky pro zapojení do mimořádné akce s trváním do 30. listopadu 2020. Podrobné informace o podmínkách slev na ubytování v jižních Čechách získají zájemci na nové telefonické infolince 380 421 228, která je k dispozici denně, včetně víkendů od 8 do 20 hodin, případně dotazem na e-mailové adrese: infocentrum@jccr.cz . Návštěvník na webu léto.jiznicechy.cz vygeneruje voucher a do 48 hodin vybere na stejném webu ubytování a rezervuje pobyt. Ubytovací zařízení vydá potvrzení a spáruje voucher s konkrétním místem, termínem a časem.

Po spárování voucheru už návštěvník pouze ve stanoveném termínu dorazí do ubytovacího zařízení a za pobyt zaplatí o 30 procent nižší cenu. Ubytovatel získá náhradu za poskytnutou slevu do deseti dnů prostřednictvím administrátora projektu, Jihočeské centrály cestovního ruchu. Vzhledem k nutnosti operativního řešení jsou do procesu začleněné i turistické oblasti certifikované Jihočeským krajem jako oblastní destinační managementy. Zájemci z řad podnikatelů, kteří se chtějí zapojit do projektu s nabídkou služeb, mohou kontaktovat přímo produktového manažera turistické oblasti, do níž spadají. Kontakty leze vyhledat na www.jccr.cz/kontakty/turisticke-oblasti.

(lho, tzc)
Foto archiv JCCRPřidej komentář