Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava MEN bude kulisou pro performanci MEN & MEN

200722men01
Improvizační taneční projekt MEN & MEN doprovodí výstavu MEN v kulisách Zámecké jízdárny Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou. Performance se uskuteční 30. července a mimo jiných čerpá také z představení Faun (na snímku)
20.07.2022 12:47 | Ladislav Lhota

Alšova Jihočeská galerie vsadila pro hlavní část letošní výstavní sezony v Zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou na téma provokativních mužských aktů. Expozice nazvaná MEN – Mužské tělo ve sbírce Roberta Runtáka (22. 5. – 2. 10. 2022) se skládá z více než stovky obrazů, fotografií, soch a videoinstalací spojených jediným námětem, kterým je nahý muž. Tento projekt doprovodí v sobotu 30. července v 19 hodin taneční performance MEN & MEN a komentovaná prohlídka vedená kurátorem Janem Kudrnou.

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – Díla sedmdesáti šesti domácích i zahraničních umělců od konce devatenáctého století po současnost, převážně ale z posledních několika desetiletí, která se zabývají mužským aktem (některé kritiky nacházejí soulad se starým úslovím „Čeho je moc, toho je příliš“ – jízdárna je přeplněná penisy) a jež posbíral Robert Runták, v civilu ředitel exekutorského úřadu v Přerově, vytvoří kulisu k provedení improvizačně tanečního projektu MEN & MEN. Nastane setkání v průsečíku výtvarného umění a tanečního divadla, probudí se komunikace uměleckých artefaktů a nahých těl performerů. Tvůrci projektu jsou Petr Boháč, Miřenka Čechová, Martin Talaga a tým Soma.

(lho, ska)
Foto z archivu Martina Talagy (2) a Vojtěch Brtnický (2)
 


200722men02
200722men03
200722men04


Přidej komentář