Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava ukáže Papouškovy fotografie hub z jihu Čech

160922myk01
Jihočeské muzeum v krajské metropoli připomene letošní osmdesáté narozeniny bývalého předsedy Mykologického klubu Tomáše Papouška výstavou jeho fotografií hub a plodnic, které pořídil v jihočeských lokalitách za poslední čtyři desítky let. V prodeji bude také doplněné vydání Velkého fotoatlasu hub z jižních Čech
16.09.2022 14:18 | Ladislav Lhota

Jihočeský amatérský mykolog a fotograf hub, dlouholetý člen a bývalý předseda Mykologického klubu Jihočeského muzea v Českých Budějovicích Tomáš Papoušek oslavil v letošním roce osmdesáté narozeniny. Při této příležitosti se koná v historické muzejní budově na Senovážném náměstí výstava Papouškových fotografií hub pořízených v přirozeném přírodním prostředí. Přístupná bude od 27. září (vernisáž o den dříve) do 17. listopadu.

Č. BUDĚJOVICE – Na výstavních panelech jsou vyobrazené houby z jihočeských lokalit, kterým fotograf v uplynulých čtyřech desetiletích věnoval největší pozornost. Vzniká zprostředkované setkání s houbami Šumavy, Novohradských hor a jejich podhůří, obou jihočeských pánví nebo Jindřichohradecka. Některé záběry zachycují velmi vzácné druhy hub a také neobvykle krásné plodnice. Jsou obklopené zvláštní atmosférou díky kouzlu okamžiku a specifickému autorskému pojetí. Lidé zde uvidí Papouškovy houbařské kalendáře, zakoupit mohou druhé vydání Velkého fotoatlasu hub z jižních Čech. Na expozici spolupracovali Mykologický klub JM a Tiskárna Posekaný.  

(lho, tzm)
Foto Tomáš Papoušek a archiv Jihočeského muzea  


160922myk02
160922myk03
160922myk04
160922myk05


Přidej komentář