Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstavy upozorní na sté výročí waldorfské pedagogiky

was01
Výstavy v křížové chodbě někdejšího dominikánského kláštera v Českých Budějovicích a sousední Galerii Pod Kamennou žábou připomenou sté výročí waldorfské pedagogiky
23.08.2019 15:12 | Ladislav Lhota

V německém Stuttgartu byla roku 1919 založená první waldorfská škola. Od té doby vzniklo na celém světě několik tisíc škol, které vycházejí z principů waldorfské pedagogiky. Waldorfská škola v Českých Budějovicích přispívá k oslavám stého výročí několika akcemi. V křížové chodbě bývalého kláštera na Piaristickém náměstí v neděli 25. srpna se otevře vernisáží od 15 hodin putovní expozice 100 let výchovy ke svobodě. V sousední Galerii Pod Kamennou žábou současně odstartuje výstava obrazů Evy Vejražkové.

Č. BUDĚJOVICE – Putovní projekt zůstane v klášterní chodbě do 7. září a představí waldorfskou pedagogiku v mateřských, základních i středních školách. Zastoupená jsou díla žáků a učitelů českých waldorfských škol. Návštěvník se poučí o základních principech nekonvenčního pedagogického směru, seznámí se s jednotlivými ročníky, předměty i typickými projekty. „Nebudou chybět tvořivé dílny pro děti a vystoupení žáků,“ doplňují Radka Konířová a Milena Vlčková z Waldorské školy v Českých Budějovicích.

Výstava pod gotickými klášterními klenbami je určená zájemcům o školu, ale také učitelům, studentům pedagogických fakult nebo lektorům odborného pedagogického vzdělávání. Pár metrů od historické církevní stavby v Galerii Pod Kamennou žábou se paralelně od 25. srpna do 7. září uskuteční výstava obrazů a kreseb Evy Vejražkové, akademické malířky a učitelky Waldorfské školy v pražských Jinonicích. Na obou místech bude otevřeno denně od 10 do 17 hodin.

(lho, wal)
Foto archiv Waldorfské školy v Č. Budějovicích


was02
was03


Přidej komentář