Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výtěžek z výstavy Otevři srdce pomůže dětem z Bazalky

ote01
Autor Ludo Ševčík z východoslovenského Bardejova zvolil pro svoji kresbu typický jihočeský motiv s průčelím zámku Hluboká
24.10.2017 16:30 | Ladislav Lhota

Volné sdružení umělců jižních Čech společně s Balek Art Company pořádají další ze série charitativních výstav, tentokrát pod názvem Otevři srdce 2017. Akce se uskuteční v Městském středisku kultury a sportu v Sezimově Ústí u Tábora od 28. října (vernisáž začíná v 16 hodin) do 6. ledna příštího roku. Prezentovat se bude pět desítek obrazů z dílen mnoha českých i zahraničních umělců, veškerý příjem z prodeje půjde na konto Centra Bazalka v jihočeské metropoli.

SEZIMOVO ÚSTÍ – Díky velkému počtu umělců, kteří poskytnou svá díla na výstavu Otevři srdce 2017, mohou návštěvníci zhlédnout různé styly a druhy výtvarného umění. Svoji práci představí například plzeňský malíř Petr Šrédl, dále Monti Kubrik a Miro Vajda z Prahy, nebude chybět ani tvorba pořádajícího Josefa „Pepino“ Balka. „Moc nás těší, že se stále najdou lidé, kteří nemyslí jenom na sebe a jsou ochotní pomoci druhým, v tomto případě postiženým dětem coby klientům Bazalky,“ vyzdvihuje Josef Balek.

(lho, tzb)
Foto archiv Balek Art CompanyPřidej komentář