Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výtvarné práce z Arpidy podpořily maltézskou pomoc

mpa01
Výstava výtvarných prací dětských klientů z centra Arpida zaplňuje ambity bývalého kláštera sousedící s kostelem Obětování Panny Marie při příležitosti slavnostní bohoslužby na počet 25. výročí činnosti České maltézské pomoci v krajském městě
31.10.2021 12:49 | Ladislav Lhota

Výstava výtvarných prací dětských klientů centra Arpida doprovodila oslavu 25. výročí činnosti České maltézské pomoci v krajském městě. Velkoformátové obrázky umístěné na stojanech v ambitech bývalého kláštera na Piaristickém náměstí si mohli prohlédnout účastníci slavnostní bohoslužby v kostele Obětování Panny Marie v sobotu 30. října. Mši svatou sloužil diecézní biskup Vlastimil Kročil, mezi hosty byli senátor Tomáš Jirsa, primátor Jiří Svoboda a poslanec Viktor Vojtko.

Č. BUDĚJOVICE – Česká maltézská pomoc je pomocnou organizací Suverénního řádu maltézských rytířů. Od roku 1996 poskytuje sociální služby zaměřené na pomoc rodinám s postiženými dětmi, seniory a dalšími potřebnými. Zajišťuje dopravu dětí do speciálních škol, handicapovaných osob nebo seniorů k lékaři a na úřady, vede klub seniorů, poskytuje psychosociální pomoc dobrovolníků, pomáhá při živelních pohromách. „Česká maltézská pomoc je důležitou součástí sociálních a charitativních služeb. Pokrývá činnosti, na něž jiná státní či zdravotnická zařízení nedosáhnou časově ani personálně. Město České Budějovice přispívá na provoz částkou okolo čtvrt milionů korun ročně,“ sdělil primátor Jiří Svoboda.

(lho, rek)
Foto archiv Statutárního města Č. Budějovice


mpa02
mpa03
mpa04
mpa05


Přidej komentář