Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Vždy kouzelný Krumlov bude čtyři dny Kouzelný

280423kou01
Oslavy příchodu jara pod názvem Kouzelný Krumlov přichystali organizátoři v historickém centru jihočeského okresního města na prodloužený poslední víkend v dubnu a také první májový den, kdy se lidem zdarma otevřou vybraná muzea a galerie. Celý program bude plný pohybu, uměleckých i gastronomických zážitků
28.04.2023 08:11 | Ladislav Lhota

Město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov, Českokrumlovský rozvojový fond a DMO Český Krumlov Region pořádají od pátku 28. dubna do pondělí 1. května tradiční oslavy příchodu jara. Pod názvem Kouzelný Krumlov si návštěvníci užijí májový jarmark, lampiónový průvod, závod v ploutvovém plavání, festival Základní umělecké školy, prohlídky po stopách městské renesance, aktivity v Museu fotoateliér Seidel, den otevřených dveří v muzeích a galeriích, hry pro děti.

Č. KRUMLOV – Náměstí Svornosti ožije od pátku májovým jarmarkem. Nabídne množství tradičních českých pochutin, ukázky řemesel i prodej drobných dárků rafinovaně spojených s nastávajícím měsícem lásky. Hlavní program je naplánovaný na neděli do Městského parku a bude se věnovat zejména dětem, pro něž organizátoři nachystali hry a atrakce, tvořivé dílny, čarodějnické líčení, divadelní představení, vystoupení krumlovských kroužků. Nebude chybět společné zdobení a stavění máje. V neděli se uskuteční na Vltavě 15. ročník Krumlovského hastrmana, závodu v ploutvovém plavání o putovní pohár starosty města.

Předání poháru vítězi za účasti mistra světa v zimním plavání Jaromíra Berounského bude následovat odpoledne v Městském parku. Program pro rodiny s dětmi chystá i Museum Fotoatelier Seidel, kde si zájemci vyzkoušejí výrobu fotogramů, kyanotypií, vyvolávání snímků ze Seidelových negativů nebo vlastního domácího archivu. „Seidelův dům stojí v sousedství Městského parku. Malí návštěvníci to nebudou mít daleko. Tajuplná atmosféra temné komory s červeným světlem bude jakousi předzvěstí blížícího se čarodějnického večera,“ prozrazuje vedoucí muzea Zdena Mrázková. Na nedělní večer se chystá hudebně zaměřený festival Základní umělecké školy. Program završí českobudějovická kapela Jazzika. Večer vyjde lampionový průvod z náměstí Svornosti (20.15).

V pondělí budou průvodci města k dispozici nejen dospělým, ale také dětem. První máj se zároveň promění v den otevřených dvěří v muzeích a galeriích, v jehož rámci zavítají lidé se slevou anebo zdarma do vybraných kulturních institucí: 3+ galerie v Klášterech, Regionální muzeum, Museum Fotoatelier Seidel, Muzeum vltavínů, Pohádkový dům, Muzeum voroplavby. Program završí komentované prohlídky města po stopách renesance pro děti s lektorkou NPÚ (10 – 11.30, 14 – 15.30 hodin) a májová komentovaná prohlídka historického centra (14 – 15.30). Ve všech případech jsou nutné rezervace v českokrumlovském infocentru.  

(lho, tzm)
Foto Ladislav LhotaPřidej komentář