Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Z Duše vycházely obrazy, keramika, sošky i básně

100922vdo01
Služba Domino při českobudějovické Charitě připravila šestý ročník výstavy nazvané Z Duše. V prostoru radniční výstavní síně představí svoji výtvarnou a básnickou tvorbu šestice autorů, kteří se řadí ke klientům nebo podporovatelům Domina. Akce je součástí letošních Týdnů pro duševní zdraví
10.09.2022 15:15 | Ladislav Lhota

Radniční výstavní síň na náměstí Přemysla Otakara II. v krajské metropoli bude od 15. do 22. září hostit výstavu Z Duše, kterou již pošesté organizuje služba Domino při Charitě České Budějovice. Expozice seznámí návštěvníky s tvorbou uživatelů služby Domino (následná péče o lidi s duševním onemocněním), ale i s díly podporovatelů této záslužné instituce. Slavnostní vernisáž se koná ve čtvrtek 15. září od 16 hodin.

Č. BUDĚJOVICE – V síni s klenutým stropem si příchozí prohlédnou obrazy, keramické a textilní výrobky, sošky ze starého železa. Osloví je také básnická tvorba klientů Domina. Autory jsou Soňa Kocandová, Vendula Herdová, Alice Kotounová, Zdeněk Veselý, Sergej Afanasenko a František Karásek. Služba městské Charity se prostřednictvím výstavy Z Duše pravidelně zapojuje do Týdnů pro duševní zdraví, které se letos připomínají od 10. září do 10. října. Účelem této multižánrové osvětové kampaně je přiblížit veřejnosti témata spojená s duševním zdravím, zkušenostmi nemocných lidí, způsoby prevence duševních nemocí a aktivity organizací v sociálně zdravotní oblasti.

(lho, dek)
Foto archiv Charity Č. Budějovice


100922vdo02


Přidej komentář