Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Zlatou stezku oživí Kvildské historické slavnosti

zsk01
V centru šumavské obce Kvilda se nachází kostel Sv. Štěpána. Pár metrů odtud lze navštívit informační centrum, které bude sloužit i během Kvildských historických slavností na Zlaté stezce
28.07.2020 14:34 | Ladislav Lhota

Odpoledne plné zábavy a zajímavostí na Zlaté stezce čeká zájemce, kteří dorazí na Kvildské historické slavnosti v sobotu 1. srpna (12.00 – 18.30 hodin). Dychtivému obecenstvu se představí přeshraniční projekty Zlatá stezka (nejdelší a nejatraktivnější turistické trasy v Česku i Německu), Vychutnejte si venkov (prezentace regionálních produktů z venkovských oblastí česko-bavorského příhraničí) a Poznejte houby Šumavy (populárně naučné seznámení s houbami rostoucími na Šumavě a v Bavorském lese).

KVILDA – Pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj České republiky a bavorského Ministerstva hospodářství, místního rozvoje a energetiky se představí zajímavé přeshraniční projekty. Jedním z nich je Zlatá stezka, největší síť turistických cest na „Zelené střeše Evropy“. Tento projekt připravila v létech 2016–2019 Jihočeská centrála cestovního ruchu ve spolupráci s Plzeňským krajem a Tourismusverband Ostbayern. Hlavní trasa českého úseku Zlaté stezky je dlouhá 289 kilometrů. Jihočeská část měří 86 kilometrů a západočeská 203 kilometry. Šumavská obec Kvilda leží na jedné z historických tras z Bavorska do Kašperských Hor.  

Nově vyznačené turistické trasy na bavorském a českém území o celkové délce 631 kilometrů, které vznikly v rámci projektu Interreg, navazují na stejnojmennou síť ve východním Bavorsku (Goldsteig), s níž jsou propojené třinácti přeshraničními cestami. Trasy vedou po značených stezkách Klubu českých turistů a jsou nově vyznačené logem stezky ve tvaru oranžového S (hlavní trasa) a modrého S (propojovací a přiváděcí trasy). Trasy jsou vedle značení osazené odpočívadly a informačními panely.

Součástí Kvildských historických slavností budou ukázky českých a bavorských lidových tradic nebo představení jazyka sousedů zábavnou formou. K vidění bude historický tábor s ukázkami života na Šumavě v době Keltů, Římanů a Germánů, organizátoři nezapomněli ani na historický průvod. Pro děti připravili historické a geografické kvízy nebo malířský workshop. „Návštěvníci mohou zhlédnout výstavy seznamující s historií šumavských obcí nebo poutními cestami a zúčastnit se vycházek za místní flórou,“ přidala informaci Eva Borsányi, manažerka projektu Zlatá stezka.

(lho, tzc)
Foto archiv JCCR


zsk02
zsk03
zask04
zsk05


Přidej komentář