Magazín kulturního dění v Praze a okolí

ZUŠ Vojtěch uvede před oltářem dětské muzikály

081122voj01
Premiéra dětských muzikálů Popelka a Dívčí válka v podání frekventantů ZUŠ Vojtěch se uskuteční na improvizovaném pódiu před oltářem kostela Sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích - Čtyřech Dvorech. Hrát se bude v sobotu 12. listopadu od čtyř hodin odpoledne a sedmi večer
08.11.2022 19:15 | Ladislav Lhota

Základní umělecká škola (ZUŠ) Vojtěch v Českých Budějovicích – Čtyřech Dvorech nachystala premiérové uvedení dětských muzikálů Popelka a Dívčí válka, pod jejichž adaptacemi se podepsali jihočeští autoři František Pittner, Jiří Řehounek a Michal Bosák. Pódium vznikne před oltářem kostela Sv. Vojtěcha a pod dohledem patronovy sochy. Hrát se bude v sobotu 12. listopadu od 16 a znovu od 19 hodin, malé zpěváky doprovodí kapela Zdenka Zavičáka. Vstupné je dobrovolné.

Č. BUDĚJOVICE – Několik dní před premiérou hlásili pořadatelé vyčerpanou kapacitu kostelních lavic, slíbili však přidat sedmdesát židlí před pódium. ZUŠ Vojtěch funguje od 1. září 2015. Navázala na čtyřletou činnost Hudební školy Vojtěch. Frekventanty jsou děti školního, ale i předškolního věku, které úspěšně absolvovaly talentové zkoušky. Většina z nich prošla řadou projektů s Hudební školou – provedení operek Budulínek a Červená karkulka od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, dětských muzikálů Archa nové naděje, Perníková chaloupka, Sůl nad zlato, účinkování s Hradišťanem, Nezmary, Pavlem Helanem, Pavlem Calltou, pěveckým sborem Canzonetta či Pěveckým sborem Velešín.

ZUŠ Vojtěch se zaměřuje na všeobecný hudební rozvoj dětí a pěveckou výchovu. Vyústěním bývá zapojení dětí do dětského nebo smíšeného sboru. Škola chce vychovávat především zpěváky, kteří budou různými způsoby prospěšní zejména českobudějovickému regionu. Přímá vazba funguje na smíšený pěvecký sbor Vojtěch, v jehož blízkosti působí ZUŠ a pravidelně s ním spolupracuje. Škola je otevřená jakékoliv spolupráci v rámci České republiky i za hranicemi.

(lho, zav)
Foto Facebook ZUŠ Vojtěch


081122voj02


Přidej komentář