Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Bollywoodské léto aneb Den indické nezávislosti v letním kině

Bollywood festival
Dilwale Dulhania Le Jayenge - Statečné srdce získá nevěstu
10.08.2011 22:14 | Na 15. srpna připadá indický státní svátek Den nezávislosti Indie. Toho dne v roce 1947 skončila britská vláda nad Indií. Festival bollywoodského filmu proto spolu s Velvyslanectvím Indie připravili již tradiční oslavu tohoto velkého dne. Jako každý rok mají lidé možnost nasát indickou atmosféru přímo v centru Prahy na Střeleckém ostrově.

Hlavním programem bude promítání nejúspěšnějšího bollywoodského filmu, který je od roku 1995 dodnes promítaný v bombajských kinech! Jedineční Shahrukh Khan a Kajol se objeví společně v hlavní roli filmu Dilwale Dulhania Le Jayenge (Statečné srdce získá nevěstu).

Před samotnou projekcí filmu proběhnou od 20:00 taneční vystoupení skupiny GARAM MASALA, jejíž název přímo „voní Indií“. Garam Masala je totiž směs indického královského koření, která není vždy stejná, a přesto je pro Indii typická. Toto jméno prozrazuje, že indický moderní tanec - bollywood, chce skupina, pod vedením Venduly Uhýrkové, ponechat v jeho různorodosti a pestrosti.

Od začátku akce mohou návštěvníci ochutnávat na místě také něco z indické kuchyně, popíjet speciální indický čaj nebo si vyzkoušet zajímavou indickou hru carrom.

Promítáním filmu Dilwale Dulhania Le Jayenge zároveň pokračuje tzv. Bollywoodské léto. Bollywood totiž s projekcí vyráží do letních kin, kdy během prázdninových dní navštíví pět měst v ČR! Další indické filmy, komerční i nekomerční, můžete v Praze vidět během již 9. ročníku Festivalu bollywoodského filmu od 6. do 9. října 2010 v kinech Světozor a Evald.

Více informací na: www.bollywood.cz


Přidej komentář