Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Festival krátkých filmů Praha

Unaven být krásným
Unaven být krásným
15.01.2014 23:18 | redakce ZaKulturou.cz

Devátý ročník Festivalu krátkých filmů Praha, organizovaný týmem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, od 16. do 19. ledna v malém a velkém sále kina Světozor nabídne to nejlepší z krátkometrážní tvorby z celého světa.

Nenechte si ujít nádhernou ódu na vodní sporty Plavec, výherce ceny Britské filmové a televizní akademie, v sekci Panorama. Užijte si Denise Lavanta, herce známého z loňského festivalového hitu Holy Motors jako kovboje, který je již Unaven být krásným a odhalte, s kým že si to přes vysílačku povídá Sandra Bullocková ve filmu Gravitace. Krátký film Aningaaq doplňující film známého režiséra Alfonse Cuaróna natočil jeho syn Jonas Cuarón a bude uveden v sekci Divné dny. Skrytou realitu ulic Tokia odhaluje v programu Labo snímek Tokio Giants belgického vizuálního umělce Nicolase Provosta. Nepropásněte Miluju Saru Jane a Pavouka v blocích věnovaných australským Blue Tongue Films a nezaměnitelnou Brutal Relax Show sobotní noci, kterou vás provede herečka Simona Babčáková. Stopadesátiminutový večírek s osmi filmy, které byly natočeny proto, aby zpříjemnily jednu z vašich temných nocí, vypukne v sobotu 18. 1. ve 21:00. Jedním velkým tipem je pak samozřejmě Mezinárodní soutěž a v ní osmnáct jedinečných krátkých filmů z Austrálie, České republiky, Číny, Dánska, Francie, Islandu, Kanady, Nepálu, Německa, Rumunska, Spojených států, Španělska, Švédska a Velké Británie.

Vítězné filmy vybrané mezinárodní porotou i film oceněný Diváckou cenou, o které rozhodne publikum hlasováním napříč všemi sekcemi, můžete vidět v rámci veřejného slavnostního zakončení festivalu v neděli 19. 1. od 20:00.

Vstupenky na všechna představení jsou v prodeji v pokladně kina Světozor. Cena vstupenek na jednotlivá představení je 80 Kč.

Podrobný program a další informace na oficiálním webu Festivalu krátkých filmů Praha: www.pragueshorts.comTagy: festival, film, filmový festival, krátký film


Přidej komentář