Magazín kulturního dění v Praze a okolí

INDIE-INDIA festival nezávislých indických filmů

INDIE-INDIA festival nezávislých indických filmů
INDIE-INDIA festival nezávislých indických filmů
19.02.2020 15:24 | redakce ZaKulturou.cz

Na svět přichází zcela nový filmový festival INDIE-INDIA! Festival nezávislých indických filmů proběhne 28. a 29. února v pražském Kině Pilotů. Jedná se o další akci organizátorů divácky oblíbeného Festivalu bollywoodského filmu, jehož 18. ročník se bude konat v tradičním podzimním termínu.

Jako fanoušky indických filmů nás často mrzelo, že většina diváků z celé bohaté indické kinematografie vnímá pouze Bollywood, a to ještě jako něco podivného, exotického,“ říká Radim Špaček, umělecký ředitel festivalu. Přitom většina indických filmů vznikne právě mimo velká studia v Mumbai. A jakkoli jsou bollywoodské filmy zábavné a vizuálně opulentní, není třeba předstírat, že se skutečným životem normálních Indů mají obvykle pramálo společného. „Rozhodli jsme se proto nabídnout divákovi možnost seznámit se s filmy, které doopravdy reflektují současnou indickou společnost a přitom nerezignují na uměleckou kvalitu,“ doplňuje Radim Špaček.

Festival během 2 dnů představí čtyři filmy z různých koutů Indie - Ladak, Ásám, Kašmír a Gudžarát a v nich osudy obyčejných lidí v neobyčejných životních situacích. Kromě silných příběhů, pohledu na skutečný život ve městě i na venkově, unikátních indických tradic a zvyků diváky nadchnou například nádherné záběry Himalájí nebo kutchské pouště.

O umělecké kvalitě vybraných filmů (Aamis, Half Widow, Hellaro, Chuskit) svědčí i řada cen z nejrůznějších festivalů, kterými je každý z nich ověnčen.

Festival má také facebookovou událost, kam se s blížícím se termínem přispívají zajímavosti a detaily k filmům: www.facebook.com/events/213696633118569/

 INDIE-INDIA - festival nezávislého indického filmu

28. – 29. 2. 2020

Praha, Kino Pilotů, www.kinopilotu.cz

Program:

Pátek 28. února
19:00 – Chuskit
https://ticketware.eu/p/ac1l

21:00 – Aamis / Hladoví
https://ticketware.eu/p/ac1r

Sobota 29. února
19:00 – Half Widow / Napůl vdova
https://ticketware.eu/p/ac1u

21:00 – Hellaro / Bouře
https://ticketware.eu/p/ac1x


Welcome to the Festival Indie-India!

The first year of the Festival of Indian Independent Films will present four films within two days, which you can enjoy along with typical Indian samosas and masala chai.

Four films from four different parts of India - Ladakh, Assam, Kashmir and Gujarat. Strong stories, opulent shots of the Himalayas and the Kutch desert, real life in the city and the countryside, unique Indian traditions and customs. More info: https://www.indie-india.cz/en/home-2/.

Friday 28th of February
19:00 – Chuskit
https://ticketware.eu/p/ac1l

21:00 – Aamis / Ravening
https://ticketware.eu/p/ac1r

Saturday 29th of February
19:00 – Half Widow
https://ticketware.eu/p/ac1u

21:00 – Hellaro / The Outburst
https://ticketware.eu/p/ac1xTagy: festival, indický film


Přidej komentář