Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Palace Cinemas nabídnou Figarovu svatbu ve vysokém rozlišení

fig svatba
Palace Cinemas nabídnou Figarovu svatbu ve vysokém rozlišení
09.07.2009 18:50 | Multikina Palace Cinemas začala ve svém programu nabízet přímé přenosy z prestižních evropských oper. Tyto přenosy jsou odpovědí slavných evropských operních domů na úspěšné přenosy z newyorské Metropolitní opery.

Ve čtvrtek 16. července 2009 od 18:45 je v Palace Cinemas Slovanský dům a Velký Špalíček na programu přímý přenos Figarovy svatby Wolfganga Amadea Mozarta z madridského Real de Madrid Teatro. Orchestr diriguje Jesús López Cobos, v hlavních rolích účinkují Ludovic Tezier (hrabě Almaviva), Barbara Frittoli (hraběnka Almaviva), Isabel Rey (Zuzanka), Luca Pisaroni (Figaro) a Maite Beaumont (Cherubín).

Komická opera o čtyřech dějstvích vznikla na libreto zpracované podle v té době velmi skandální a „revoluční“ veselohry brilantního francouzského dramatika Pierra Augustina Caron de Beaumarchais „Bláznivý den aneb Figarova svatba“ (1778). V předrevoluční Francii byla hra po jistý čas zakázána, nicméně Mozart a Da Ponte udělali možné (i nemožné), aby jejich nová opera mohla být ve Vídni roku 1786 nakonec uvedena.

Přímý přenos je promítán na velké plátno digitálním projektorem s vysokým rozlišením, vyhovujícím náročným standardům DCI. Obraz je tedy mnohem kvalitnější než z klasického HD projektoru. Digitální šestikanálový zvuk je zpracován nejnovějším Dolby procesorem, který zajišťuje věrnou reprodukci hlasů i hudby. S welcome drinkem v klimatizovaném sále s pohodlnými sedačkami tak zažijete dokonalý kulturní prožitek.

Přidej komentář