Magazín kulturního dění v Praze a okolí

První ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate se uskuteční v kině Bio Oko

The last days on Mars
The last days on Mars
06.03.2014 22:35 | redakce ZaKulturou.cz

První ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate, který se uskuteční od 13. do 16. března 2014 v pražském kině Bio Oko, zahájil předprodej lístků. Milovníci vesmírných dobrodružství si tak mohou již teď zakoupit lístky na jednotlivé projekce v ceně 100 Kč nebo permanentky na celý festival. Přehlídka novinek i legend oblíbeného filmového žánru nabídne celkem 7 filmů, mezi nimi například kritiky ceněný snímek Europa Report, japonské animé Ghost in the Shell 2.0 od Mamoru Oshii, nebo kultovní dílo Stanleho Kubricka 2001: Vesmírná odysea. Více o festivalu na www.futuregate.cz.

Lákají vás neprobádané hlubiny vesmíru? Rádi přemýšlíte o tom, jak by mohla vypadat budoucnost lidstva? Pak by vám neměl uniknout první ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate. V pražském kině Bio Oko (Františka Křižíka 15, Praha 7) budete mít možnost ve dnech 13. - 16. března 2014 zhlédnout filmové legendy, ale i naprosté filmové novinky oblíbeného žánru. Většinu z nich jste na velkém plátně ještě neměli šanci vidět a jejich promítání v rámci festivalu bude českou premiérou.

Již nyní je možné si na filmovou přehlídku v předstihu zakoupit lístky v pokladně kina Bio Oko nebo online na http://www.biooko.net/cz. Vstupné na jeden film je 100 Kč, permanentky v omezeném počtu na všech 7 projekcí jsou v prodeji za 400 Kč.

Na jaké filmy se můžete v rámci festivalu těšit?

Festival Future Gate bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 13. března 2014 projekcí amerického snímku Europa Report, který přiblíží, jak by mohl vypadat život na Europě, šestém měsíci planety Jupiter.

Páteční program festivalu nabídne hned dva zajímavé tituly – švédskou parodii na filmy o superhrdinech Kenny Begins a první díl dnes již kultovní sci-fi série Vetřelec z roku 1979 v hlavní roli se Sigourney Weaver pod režijní taktovkou Ridleyho Scotta.

Příznivci žánru anime si přijdou na své v sobotu díky snímku Ghost in the Shell 2.0, legendě japonských animovaných filmů režiséra Mamoru Oshii. Post hlavního večerního obsadily hororové Poslední dny na Marsu s Lievem Schreiberem v roli člena vědecké expedice, svádějícího krutý boj s neznámou životní formou.

Neděle nadchne milovníky noční oblohy a objevování neznáma v nekonečném vesmíru. Program otevře japonský akční snímek Space Battleship Yamato a festival bude zakončen slavným filmem Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea.


Space battleship Yamato


Tagy: Bio Oko, festival, film, filmový festival


Přidej komentář