Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Světový den životního prostředí se bude na Kampě slavit projekcí filmu HOME

home
Světový den životního prostředí se bude na Kampě slavit projekcí filmu HOME
02.06.2009 10:51 | Když Yann Arthus-Bertrand, mezinárodně uznávaný fotograf a autor knihy The Earth From Above, potkal producenta Luca Bessona, dohodli se ti dva na vytvoření dokumentárního projektu o planetě Zemi. Cesta po 50 zemích světa je ódou na krásy a jemnou harmonii naší planety. S optimistickým přístupem a aktuálními tématy se snímek zaměřuje na vzrůstající povědomí veřejnosti o současných sociálních problémech a problémech životního prostředí.


„Z ptačí perspektivy“ se vydáme na cestu kolem světa do těch nejúžasnějších, ale také nejponičenějších krajin Země – nádherná, dech beroucí a silné emoce vyvolávající cesta z hlubin australského korálového pobřeží na vrchol hor Kilimandžáro, z amazonských pralesů do pouště Gobi, z bavlníkových plantáží v Texasu do průmyslové Šanghaje a ještě dál. Home nám skýtá konkrétní pohled na problémy, kterým musí naše planeta čelit: globální oteplování, kácení deštných pralesů, ztráta biodiverzity a ubývání přírodních zdrojů, ale na druhou stranu i pozitivní vývoj, jako je vzrůstající demokracie, růst našich příjmů a životního standardu, rozvoj vzdělání.
VSTUP NA PROJEKCI JE ZDARMA
HOME je unikátní světový projekt, který bojuje za zachování krás a bohatsví naší země. HOME bude uveden 5. června ve Světový den životního prostředí ve všech zemích světa zároveň v kinech, TV, na DVD a veřejných projekcích. Veškeré výtěžky z filmu budou věnovány nadaci GoodPlanet, která se věnuje boji za životní prostředí. HOME je produktem neobvyklé spolupráce producenta Luca Bessona a mezinárodně uznávaného fotografa Yanna Arthuse – Bertranda, autora knihy Země krásná neznámá a navazuje na výstavu pod širým nebem, která se konala v 55 zemích, mimo jiné i v České republice na Kampě – zde ji shlédlo více než 1.300.000 lidí.

Přidej komentář