Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Zahajte sezonu letního kina na OPEN AIR DOKU PARTY!

Nákladové nádraží Žižkov
Nákladové nádraží Žižkov
20.05.2015 22:57 | redakce ZaKulturou.cz

Už jste přihlásili svůj krátký film na online dokumentární mapu My Street Films? Už jste navštívili filmové projekce na netradičních místech pod hlavičkou projektu KineDok? Spojte obě originální aktivity díky pražské OPEN AIR DOKU PARTY konané ve čtvrtek 28. 5. 2015 od 20.30 hodin v nově otevřených prostorech Nákladového nádraží Žižkov! Na místě na vás čeká projekce úspěšného dánského snímku "1989", hudební afterparty pod taktovkou Radia Wave i půlnoční překvapení!

***

Program, který je nabízen široké veřejnosti zdarma, startuje ve venkovních prostorech nádraží ve 20.30 hodin. Na volné neoficiální zahájení večera navazuje filmová projekce dánského dokumentárního snímku 1989 dvojice autorů Anderse Østergaarda a Erzsébet Rácz, jenž odhaluje dramatické politické pozadí pádu železné opony z pozice klíčových držitelů komunistické moci i běžných obyvatel nacházejících odvahu vzepřít se obávanému nepříteli.

Uvedení snímku 1989 je součástí aktivit nové alternativní distribuční platformy KineDok promítající výběr 12 oceňovaných autorských dokumentárních snímků hned v 5 evropských zemích, a to vždy na netradičních místech. Projekt KineDok organizovaný Institutem dokumentárního filmu tak napříč Českou republikou, Slovenskem, Maďarskem, Rumunskem a Chorvatskem vytváří jedinečný filmový klub, jehož exkluzivními členy se 28. 5. můžete stát i vy! Data promítání v nejrůznějších klubech, kavárnách, bývalých továrních halách či kapli po celé České republice najdete na stránkách kinedok.net

Stejně tak se můžete zapojit i do My Street Films hnutí amatérských a profesionálních filmařů, které se již druhým rokem rozrůstá po celé České republice a které mapuje zajímavá místa z českých měst a vesnic. Na krátké snímky, jež se na online filmové mapě objevily během prvního i druhého, stále otevřeného soutěžního ročníku, se můžete podívat na stránkách www.mystreetfilms.cz. Pokud byste na mapu rádi sami přispěli, ale nevíte, z jakého konce se do natáčení pustit, pak se zúčastněte některého z veřejných filmových workshopů, které projekt nabízí. Nejbližší z nich, věnovaný základům filmové režie, proběhne 16. června v Zastávce Plzeň s vítězem Ceny české filmové kritiky Martinem Duškem, autorem snímku K oblakům vzhlížíme. V červenci pak na zájemce čeká například seminář o filmovém zobrazování subkultur s doprovodnou projekcí v Café Neustadt.

Zahajte svoji filmovou sezonu pod otevřeným nebem na netradičním místě a v dobré filmové společnosti! OPEN AIR DOKU PARTY čeká.

www.facebook.com/events/465832373565527Tagy: kino, letní kino


Přidej komentář