Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Zlatý Voči! Studenti teorie audiovize předvedou v Café v lese čerstvou tvorbu

zlaty Voci2
Zlatý Voči 2012
29.04.2012 23:35 |

    V polovině května se uskuteční 17. ročník festivalu studentů teorie audiovize Zlatý Voči. Letos se přehlídka studentských filmů vrací do klubových prostor, které poskytne vršovická kavárna s výbornou atmosférou – Café V lese. Festival bude probíhat 14. a 15. 5., vždy od 18:00. I tento rok se diváci mohou těšit nejen na filmy, ale i na bohatý doprovodný program.

 

    Podstatou festivalu je účast především současných, ale i bývalých studentů teorie audiovize, kteří se mimo své vědecké zaměření věnují i natáčení filmů. Právě teoretické znalosti a vášeň pro kinematografii odrážející se v jejich tvorbě stojí za výjimečným zážitkem ze sledování těchto krátkých snímků. Z České republiky se pravidelně zapojují studenti z Prahy (samozřejmě včetně tvorby studentů Centra audiovizuálních studií na FAMU), Brna a Olomouce a ani letos tomu nebude jinak. V posledních letech nechybí ani filmy ze zahraničí. Diváci se tak mohou těšit na tvorbu ze Slovenska a Maďarska.

Festival má velmi bohatou historii - první ročník se konal již v roce 1988. Proto tentokrát v programu nebude chybět ani unikátní sekce – pestrá retrospektiva toho nejlepšího, co bylo na Zlatých Vočích od jejich vzniku k vidění. Vítěze v několika kategoriích vybere porota složená z renomovaných filmových odborníků z řad pedagogů, kritiků a tvůrců. Mimo filmů na návštěvníky čeká také příjemný doprovodný program zastoupený několika hudebními kapelami. Díky bohatému programu nejsou Zlatý Voči žádnou upjatou filmovou přehlídkou, ale každoročně zde vládne přátelská neformální atmosféra. Tak se festival stává příležitostí k zajímavým setkáním s tvůrci, studenty i filmovými a hudebními nadšenci.

 

      Neváhejte a navštivte festival Zlatý Voči!

 

www.zlatyvoci.cz


zlaty voci


Přidej komentář