Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Kolínský NATRUC: Pestrá tečka za festivalovou sezónou láká návštěvníky ze širokého okolí

Natruc Kolín 2010
Natruc 2010
09.07.2010 01:47 | Zajímavou tečku za prázdninovou festivalovou sezónou připravili tvůrci kultovního festivalu Natruc, jehož 13. ročník proběhne v sobotu 28. 8. 2010 na Kmochově ostrově v Kolíně. Festival se těší každoročně velké oblibě jak ze stran návštěvníků, kteří se do Kolína sjíždějí z Prahy i blízkého či vzdáleného okolí města, tak i stran účinkujících, kteří se na Kolínské stage vždy rádi vracejí.

Návštěvníci Natrucu se mohou těšit na velice pestrou nabídku domácích i zahraničních kapel, ve které nechybí například nejlepší česká funky formace Monkey Business v čele s charismatickým duem Tonya Graves a Matěj Ruppert. Svým „discofunky“ je stylově blízký další interpret, mnoha cenami ověnčení Nightwork, kteří mají ve svém středu několik protagonistů, známých z televizních obrazovek či divadelních prken. Dalším vystupujícím na festivalu Natruc je česká pop-punková jednička Rybičky 48, která je častým hostem velkých tuzemských festivalů, stejně jako plzenští Mandrage, nejjasněji zářící nová hvězda na českém hudebním nebi. Tato jména jistě nenechají chladného žádného nadšence současné domácí hudební scény.

Zajímavým lákadlem budou bezesporu i zahraniční hvězdy festivalu Natruc. Z Německa dorazí evropská punk rocková star Green Frog Feet, vítězové soutěže MTV Best New Rocker, kteří již vystupovali vedle interpretů jako Simple Plane, Pink či Bloodhound Gang. Festival svou dravou show roztančí také italská indie-rocková kapela AIM. Celý line-up je k nalezení na nových webových stránkách festivalu www.natruc.eu.

Festival Natruc nepředstaví jen známé hudební formace, ale dává šanci i mladým a méně známým kapelám. Do prvního ročníku soutěže Natruc Talent se přihlásilo několik desítek kapel, a porota tak měla možnost vybírat z rozmanité nabídky hudebních stylů. Vítězem se staly skupiny Zakázaný ovoce, A banquet, Offline a take kolínské Alžbětiny sosny, o kterých jsme Vás již na portále ZaKulturou.cz informovali.


Lístky na festival Natruc můžete již nyní pořídit za zvýhodněnou cenu 230,- Kč + poplatky v předprodejní síti Ticketstream. Tato cena platí do 31. 7. 2010. Více informací naleznete na www.natruc.eu.

Přidej komentář