Magazín kulturního dění v Praze a okolí

400. koncert Společná věc v Betlémské kapli, Tomáš Pfeiffer a jeho hosté

Tomáš Pfeiffer
Tomáš Pfeiffer - Společná věc v Betlémské kapli
21.09.2016 09:55 | redakce ZaKulturou.cz

K vrcholům podzimních kulturních akcí v Praze patří koncert Společná věc konající se 15. října 2016 v Betlémské kapli.  Probíhá již desátý ročník koncertů Společná věc a na  Betlémskou kapli připadá 400. koncert. Takové výročí se sluší náležitě oslavit. Koncertem návštěvníky bude provázet a unikátní starobylý nástroj rozezní Tomáš Pfeiffer.

Jako mimořádní hosté vystoupí přední  interpreti hudební scény. Můžete se těšit na Panochovo kvarteto -  soubor, který  představuje světovou špičku v interpretaci kvartetní hudby a zároveň je považován za vynikajícího představitele české kvartetní tradice. Dalším hostem bude sopranistka Maida Hundeling, která je známá ze všech největších světových operních scén. Koncert obohatí  svým vystoupením také  přední světový violoncellista Jiří Bárta.

Tomáš Pfeiffer představí svůj multimediální projekt, ve kterém jsou tóny Vodnářského zvonu doplněny speciální parabolickou projekcí. Filmové záběry jednotlivých skladeb jsou inspirovány každodenním životem a souzní s hudební částí programu.

 V závěrečné části večera mohou návštěvníci přijít až k Vodnářskému zvonu, zlehka se jej dotknout a prožít jeho rezonance v těsné blízkosti hráče i nástroje. Pražskému publiku se tak nabízí mimořádný kulturní zážitek, možnost setkání s tajuplným rezonančním nástrojem -  Vodnářským zvonem  Tomáše Pfeiffera  a hudebníky světového významu. Prostředí Betlémské kaple, která v sobě nese stopy historie, je příhodným místem pro tento unikátní koncert.

Koncert se koná 15. 10. 2016 v 19:00 hod. v Praze, Aula Českého vysokého učení technického v Praze – Betlémská kaple, Betlémské nám. 4.

Čeká vás neopakovatelný hudební večer. Pokud si jej nechcete nechat ujít, můžete si výhodně zakoupit vstupenky v předprodeji na e-shopu:  www.dub.cz, v síti TICKET ART, tel.: 222 897 333, www.ticket-art.cz.rezervace@ticket-art.cz. Více informací naleznete na www.dub.cz  a  na tel. 603 723 713. Přijďte, budete vítáni.Tagy: koncert


Přidej komentář