Magazín kulturního dění v Praze a okolí

AKROPOLIS: Kapela Zrní a Radůza vyšlou hrdinu počítačové hry do světa

zrni
12.03.2011 22:04 | ZRNÍ křest CD Hrdina počítačový hry jde do světa

Dřevo, město, svaly, buchary. Zrní je hra, kladenskej uhelnej zen.

Kladenští Zrní jsou něco mezi Radiohead a Václavem Koubkem, mezi rychlým městem a mlžným lesem. Na české scéně jsou naprostým originálem. Zvuk kapely je evidentně ovlivněný rodným industriálním Kladnem, táhlými volnými poli, i rychlými pohyby strojů. Jejich sdělení je velmi emotivní a naléhavé. Prochází od ponurých nočních ulic, plných zimy a strachu, až k naprosté euforii a fascinaci z maličkostí. Ze Zrní na podiu sálá ohromná chuť hrát a zvát do svého osobitého světa. Zpívají česky. Momentálně připravují s písničkářkou Radůzou vydání svého druhého alba. Hrdina počítačový hry jde do světa. Dřevo, město, svaly, buchary. Zrní je hra, kladenskej uhelnej zen.

Jan Unger -zpěv, kytara, flétna Jan Fišer – housle, zpěv Jan Juklík -kytara, zpěv Ondřej Slavík -bící, akordeon, beatbox, zpěv Jan Caithaml -basová kytara, zpěvÚspěchy kapely:
V roce 2009 zvítězili Zrní v soutěži Českého Rozhlasu o nejlepší českou neprofesionální kapelu, a následně tak reprezentovali ČR v rámci českého předsednictví EU koncertem v berlínském Kleisthausu. V témže roce také vydali svůj debut s názvem Voní. Momentálně dokončují natáčení druhého alba, které jim bude vydávat písničkářka Radůza na vlastním labelu Radůza records.

2011 – (leden) natáčení 2. alba ve spolupráci mj. s Radůzou či Peterem Binderem 2010 – vystoupení na festivalu Colours Of Ostrava – vystoupení v pořadu Pozdní Sběr v České Televizi spolu s Radůzou 2009 – vítězství v soutěži Českého rozhlasu – Český rock do Evropy – koncert v berlínském Kleisthausu v rámci českého předsednictví EU (jako nejlepší česká neprofesionální kapela – vystoupení na Rock for People – divoká karta poroty – vystoupení v pořadu ČT Události v kultuře – vydání debutové desky Voní 2008 – absolutní vítěz soutěže Future – line za rok 2008, projektu Paláce Akropolis – 3. místo v plzeňské soutěži mladých kapel Múza 2007 2007 – vystoupení na druhé scéně Trutnov Open Air 2006 – vítězství v soutěži Naděje Beatu radia Beat! 2005 – skladba „Světlo“ zařazena na CD časopisu Rock&Pop


RADŮZA

výrazná osobnost české hudební scény se tentokrát představí nejen jako písničkářka a multiinstrumentalistka, ale také jako vydavatelka, která na svém labelu vydává kladenskou kapelu Zrní. Se svojí doprovodnou kapelou (P. Binder- kytara, J. Jakubec- baskytara, M. Dvořáček -bicí) zahraje nejen písničky ze svých předchozích alb, ale i zbrusu nové pecky
Zdroj: Akropolis