Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Alžbětiny sosny to rozparádí ve Vagonu

Alžbětiny sosny
Alžběta Sosnovcová na bookletu debutového alba s názvem Tobě
12.05.2009 16:47 | David Vondruška Kolínská rocková kapela Alžbětiny sosny, která byla doslova vypálena mezi pomyslnou elitu mladých kapel díky soutěži TPCA Beat fest 2008, rozproudí krev v žilách návštěvníkům pražského klubu Vagon. Kapela vystoupí v neděli, 7. června společně s přáteli ze skupiny Pohlavní nádraží. Alžbětiny sosny, které vede sebejistý hlas sympatické frontmanky Betty, nedávno vydaly své debutové album a natočily oficiální videoklip k titulní písni alba.


Co říká o své kapele a účasti na BeatFestu jeden ze zakládajících členů Sosen Luděk Heduš Veselý?

Kde Sosny vzaly během půlroku novou debutovou desku a videoklip?

Inu to bylo tak..Jednoho krásného slunného srpnového dne jsme se přihlásili do prvního ročníku kolínského soutěžního festivalu TPCA BeatFest, který pořádala společnost TPCA v Kolíně 6. září 2008, kde jsme bojovali s dalšími devíti regionálními kapelami o 1. místo, na kterém čekala na vítěze královská cena. Tato pro Kolín netradiční kulturní akce, na které mimo soutěžních kapel zahrálo i několik známějších, přilákala více než 3 000 posluchačů.

V příjemný horký podvečer onoho dne jsme se dostali konečně na podium a patřila nám třičtvrtěhodinka našeho "umění". Po skončení jsme v silném potlesku, který nás upřímně hřál u srdce, odcházeli do zákulisí sdělit si své pocity z dosavadního pro nás nejlepšího koncertu.

O několik hodin později byly všechny hlasy a body sečteny a podtrženy. V tuto chvíli nás naprosto ovládlo napětí a mlčky jsme čekali na vyhlášení konečných výsledků. Při slovech z reproduktorů, které zahlásili: "A první cenu - šek na 50 000,- Kč od odborné poroty získává kapela Alžbětiny Sosny.." se nám na pár vteřin zastavilo srdce. Ze všech koutů areálu jsme se rozeběhli k podiu, kde jsme jen stáli a nevěřili. Po předání symbolického šeku, jsme odešli do zákulisí a stále ještě nevěřili a nevěřícně si také prohlíželi onen šek, až nám málem uniklo, že vyhlašování pokračuje a název naší bandy padl na podiu již podruhé a shodou náhod se také mluvilo o prvním místě, ale tentokrát od publika, za které jsme dostali dalších neuvěřitelných 50 000,-.

Poté už jsme z toho všeho byli tak překvapeni a tak vedle, že jsme se navzájem museli ujišťovat při pohledu na šeky, jestli nevidíme dvojmo. Ano, stále jsme ještě nevěřili. A nebudu vás napínat, celý tento večer jsme zkrátka neuvěřili. Po pár dnech sledování šeků vystavených ve zkušebně jsme pomalu a jistě již začínali věřit a přemýšlet o natočení debutové desky a videoklipu.

Nakonec jsme zabili dvě mouchy jednou ranou a celý projekt nám zastřešila produkce MediaStudia, která s námi celý půlrok spolupracovala a jejichž velimské studio se pro nás stalo během tohoto půlroku druhým domovem.

Výsledkem našeho snažení je již zmíněné debutové album TOBĚ a videoklip.WWW.ALZBETINYSOSNY.CZ

David Daneš, Zakulturou.cz: A co říkáte na videoklip "Tobě" Vy?

Tagy: Alžběta Sosnovcová, Alžbětiny sosny, Koncert


Přidej komentář