Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Aneta Langerová pokračuje v úspěšném turné Pár míst - 10. srpna se dočká i Praha

Aneta Langerova_autor Martina Kaderkova
Aneta Langerova, autor Martina Kaderková
27.07.2012 12:31 |

Zpěvačka Aneta Langerová i přes léto pokračuje v úspěšném akustickém turné Pár míst se smyčcovým triem. Loňské koncerty v intimnějším prostředí na netradičních místech se setkaly s obrovským ohlasem u fanoušků i pořadatelů, a proto se Aneta rozhodla vyslyšet jejich přání a v turné pokračuje i letos. Zároveň před časem vydala ceněný záznam jednoho z dřívějších vystoupení tohoto turné na cd a dvd.

 

Koncerty se konají na netradičních místech, která nabízejí intimnější atmosféru. Dalšími zastávkami bude například Letní scéna na pražském Vyšehradě, zámek ve Valticích nebo Statek Bernard v Královském Poříčí.

 

Aneta vystupuje jen za doprovodu piána a smyčcového tria (housle, viola, violoncello). V nových úpravách zazní například píseň Vzpomínka z posledního alba Jsem, Vysoké napětí, Malá mořská víla, i písně, které Aneta na koncertech tak často nehraje, jako třeba Poplach, Němá. A samozřejmě hity jako V bezvětří, Voda živá nebo Hříšná těla křídla motýlí.

 

„Pár míst je můj vysněný projekt, na pódiu jsem se během koncertů ještě nikdy necítila tak svobodně jako teď. Stále se poznávám a hledám a dá se říct, že tady jsem se zatím našla asi nejvíc,“ říká o turné Aneta.

 

V létě Aneta ještě odehraje dva festivalové koncerty v obvyklém obsazení s kapelou. Nejprve 28. července vystoupí na Šatlavafestu v Přibyslavi a pak 3. srpna na Sázavafestu v Benešově.   

 

Ve středu 11. července navíc Aneta společně s Hanou Maciuchovou, Tomášem Klusem, Klárou Issovou, Pavlem Novým, Annou Polívkovou a Lucií Výbornou přestřihla slavnostní pásku historicky prvního zatemněného autobusu s Kavárnou POTMĚ. "Prostředí kavárny a její atmosféru znám už důvěrně, ale stále mě překvapuje lidská představivost a fantazie. Tma se pomalu stává mým domovem," uvedla Aneta, patronka Světlušky. Kavárna na kolech, v níž můžete zažít pocity nevidomých, z Prahy vyrazila do dalších měst v České republice. Každý, kdo netradiční kavárnu navštíví, přispívá 100 Kč do sbírky Světluška a jako vzpomínku na nevšední zážitek si odnese hrníček. Více na www.svetluska.net

 

 

Aktuální termíny koncertů turné Pár míst 2012

 

10.8. Praha, Letní scéna Vyšehrad

11.8. Popovice u Uh. Hradiště, Amfík Bukovina

12.8. Státní zámek Valtice

18.8. Královské Poříčí, Statek Bernard

21.9. Jablonné v Podještědí, Státní zámek Lemberk

26.9. Tábor, Divadlo Oskara Nedbala Tábor

6.10. Vysoké Veselí, Kulturní dům

31.10. Hranice, Divadlo Stará střelnice

2.11. Krásná Hora nad Vltavou, Kulturní dům

 

 

 

Aktuální informace na www.langerovaaneta.czPřidej komentář