Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Belle & Sebastian již v pondělí v klubu Roxy!

belle a sebastian v roxy
15.04.2011 19:31 | Jako předkapela skotských Belle & Sebastian vystoupí frontman české skupiny Please the Trees. Kapelu Belle & Sebastian doprovodí čtyřčlenné smyčcové těleso.


Již 18. dubna se v Roxy přestaví legendární skotská indie-popová skupina Belle & Sebastian, která patří mezi nejvlivnější kapely současné nezávislé scény. Kapelu doprovodí smyčcové těleso ve složení 2 housle, viola, violoncello.V roli předskokala se představí frontman české skupiny Please the Trees - Václav Havelka.


Plese The Trees - Původně jen bezejmenný projekt propojení dvou hudebních světů se zrodil během roku 2006 setkáním jedné z kmenových skupin pověstné táborské rockové scény, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a originálního písničkáře Václava Havelky, vystupujícího již od roku 1999 pod nickem selFbrush. Ambientním noisovým hudebním plochám Some Other Place chyběl vokalista a Havelka naopak již dlouho hledal kapelu, která by dokázala zahrát s patřičnou intenzitou a napětím písně, jež nastřádal do šuplíku mimo tvorbu selFbrush. Po několika společných zkouškách však vzniklo z jamování něco víc, než obě strany očekávaly. Skupina se pojmenovává Please The Trees a začíná pomalu a opatrně vystupovat na veřejnosti. Během několika měsíců si tak vybud ovává zaslouženou pověst jedné z největších nadějí české indie-rockové scény.
www.pleasethetrees.com


Kapela Belle & Sebastian má na svém kontě osm studiových alb. V Praze přestaví aktuální album Belle & Sebastian Write About Love z října loňského roku.
krátký dokument o albu Write about love naleznete zde: http://vimeo.com/17362165


Všechny potřebné informace a fotografie naleznete ZDE: http://www.1015.cz/
Vstupenky v předprodeji za 550,-Přidej komentář