Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Charitativní festival Pozdní sběr: Jít na festival neznamená jen bavit se

pozdni sber 2011
Festival Pozdní sběr 2011
30.08.2011 14:30 | 5. ročník charitativního festivalu Pozdní sběr se uskuteční v sobotu 12.11. v pražském klubu Rock Café a bude probíhat od 15.00 hodin v prostorách celého klubu. Hudební vystoupení zakončí po půlnoci afterparty s DJs. Vedlejší scéna, která se bude nacházet v horních prostorách Rock Cafe, bude patřit mimo jiné divadlu, tanci, výtvarným dílnám, módní přehlídce, čajovně, různým obchůdkům a stánkům nebo i dalším hudebním interpretům.

Letošní ročník navíc obohatí tematicky laděné vstupy týkající se problematiky Cystické fibrózy. Výtěžek z celé akce bude předán Klubu nemocných cystickou fibrózou, pod jehož záštitou je festival pořádán. Váženým patronem festivalu je herec Ivan Trojan.

Proč se festival jmenuje Pozdní sběr?

Naším záměrem je „nasbírat“, co nejvíce peněz a odevzdat je Klubu CF. Všichni příchozí si tak užijí nejen krásný podzimní sobotní den, ale navíc svou návštěvou přispějí na dobrou věc. Vstupenka na festival je k dispozici v předprodeji v síti TICKETSTREAM nebo přímo ke koupi v den konání akce.

Myšlenka akce vznikla již v roce 2004. Hlavním záměrem bylo věnovat vždy nějaké charitativní organizaci či nadaci výtěžek z festivalu. V předešlých letech jsme tak přispěli na Dětské krizové centrum, Nadaci Jedličkova ústavu, Kapku naděje nebo nadační fondu Prolomené ticho. Věříme, že myšlenka tohoto festivalu bude nadále pokračovat a diváci budou spokojeni nejen s hudební nabídkou, ale také se záměrem celé akce.

Diagnóza?
Děti s nemocí příliš „slaného potu“ na první pohled nemůžete poznat. Často vypadají jako jejich zdraví vrstevníci. Nevíte, že každý den potřebují intenzivní léčbu, ani to, že jejich nemoc - cystická fibróza - jim i přes možnosti dnešní medicíny život zkracuje. Klub nemocných cystickou fibrózou je občanské sdružení, jehož členy jsou rodiny s nemocným CF. Klub pomáhá dětem i dospělým s CF prostřednictvím nabídky sociálních služeb, psychologické i materiální/finanční podpory. Informuje laickou i odbornou veřejnost o tomto onemocnění. Cystická fibróza je závažné dědičně podmíněné onemocnění postihující zejména dýchací a trávící systém. Dětem s CF se říká slané děti, mají totiž výrazně slanější pot. Nemocní s CF potřebují intenzivní léčbu každý den po celý život. CF je v současnosti nevyléčitelná. Polovina nemocných v České republice se dnes dožívá 32 let.

V České republice je diagnostikováno okolo 500 nemocných, z nichž asi 1/3 jsou dospělí. Zhruba stejný počet nemocných se neléčí vůbec nebo se léčí pod chybnou diagnózou.

Co Vás letos čeká?

stage 1

Priessnitz, Eggnoise, Ester Kočičková & Lubomír Nohavica, Luno, Neočekávaný dýchánek, Původní Bureš, Libor Šmoldas Quartet, Ostatní prostory, Fekete Seretlek

stage 2

Ivan Gutiérrez & Madera, Karolina Kamberská, Verte dance, Anička a Letadýlko, Jaroslav Rudiš – autorské čtení

Doprovodný program Mamma coffee, Dobrá čajovna, Hare Krišna, Ekodomov, Konopa, polí5, výtvarné dílny, bazar oblečení, módní přehlídka Yana Thal (s dražbou)
Změna programu vyhrazena


www.rockcafe.cz
www.klubcf.cz
info@pozdnisber.net
www.pozdnisber.net

Najdete nás na facebooku! Pořádá Pozdní sběr o.s. Kontakt


Tagy: pozdní sběr


Přidej komentář