Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Czech Jazz Contest 2014 vstupuje do divokého finále!

Czech Jazz Contest 2014
Czech Jazz Contest 2014
21.03.2014 14:25 | redakce ZaKulturou.cz

Německé puntičkářství, nebo nezkrotný italský temperament? Slovenská dravost, nebo česká vynalézavost? Mezinárodní soutěž mladých talentovaných seskupení a interpretů jazzové hudby se řítí do finálového souboje – a bude to neskutečně napínavá podívaná!

K vítězům prvních kol, německým kapelám JAN PRAX QUARTETT  a TAKADOON se společně s českým uskupením S GUSTEM+3 prosadil i výherce posledního semifinálového kola, rakousko-italská formace THOMAS CASALICCHIO BAND. Ke čtyřem finalistům jednotlivých kol se v závěrečném klání připojí ještě Divoká karta porotců, slovenská formace NOTHING BUT NEW TRIO. Nutno podotknout, že finálová pětice se nezformovala hladce. Porotě složené z největších odborníků jazzové hudby v České republice se nejednou orosilo čelo při rozhodování o postupujících vzhledem k mimořádně pečlivé přípravě a našlapanosti souborů!

Návštěvníky sobotního jazzového turnaje čeká unikátní konfrontace mladých talentů v podání jazzových interpretů a stylů z různých koutů Evropy. Střet kultur, tradic, historií a především osobních přístupů nabídne návštěvníkům neopakovatelnou příležitost polaskat jejich sluchovody žánrovým průřezem nastupující mladé jazzové generace. Přijďte podpořit svoje favority a zaposlouchejte se do tónů současné jazzové hudby v podání vycházejících hvězd evropské hudební scény! Fanděte těm nejlepším a vytvořte nezapomenutelnou atmosféru při předání vítězných cen odbornou porotou a dalšími partnery projektu.

Svým favoritům můžete dát také hlas v internetovém Diváckém hlasování na adrese http://www.redutajazzclub.cz/static/contest3 .

Součástí finálového večera bude také losování o výherce unikátních cen partnerů talentové soutěže CZECH JAZZ CONTEST 2014. Ceny do soutěže dodaly společnosti Music-City, Graddo, Fernet Stock a Vinařství Galant. Těšíme se na vás!Tagy: jazz


Přidej komentář