Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Den svatého Patrika na Baráčnické rychtě: irské tance Rinceoirí a tradiční živá hudba Le hAnam

Rinceoiri
Rinceoirí (zdroj: http://www.rinceoiri.cz, Copyright FeisMedia.com)
09.03.2012 15:57 |

Den svatého Patrika na Baráčnické rychtě

15.03.2012

ST.PATRICK´S DAY
St. Patrick's Day s irskou hudbou a tancem - přijďte si užít oslavu irského svátku sv. Patrika s kapelou Le hAnam a s Rinceoirí (irský tanec a step). Začátek v 19 hod.

 

Co o sobě píší Rinceoirí na svém webu? 

Rinceoirí je nejstarší taneční soubor zabývající se irskými tanci v ČR. Již od roku 1997, kdy vzniklo jako občanské sdružení, se věnuje šíření irské taneční kultury. Od roku 2004 vede vlastní taneční školu Rinceoirí Irish Dance Academy, která nabízí kurzy irského tance pro děti i pro dospělé v Praze, Plzni, Davli a Příbrami.

Rinceoirí se v současné době věnuje především moderním irským tancům a choreografiím soft shoes a hard shoes (tzv. „irskému stepu"), které prezentuje na veřejných vystoupeních, zejména v divadlech, na festivalech a na soutěžích (feisanna) v Evropě převážně v nejvyšších kategoriích intermediate / open. Rinceoirí trénují čtyřikrát týdně pod vedením umělecké vedoucí Marie Dernovškové, součástí tréninků je kromě pečlivého nácviku techniky, tradičních tanců a choreografií i všeobecná taneční průprava – balet a moderní tanec s Věrou Akahomen. Rinceoirí a část Rinceoirí Irish Dance Academy se připravuje na účast na mezinárodních soutěžích v irském tanci (feisanna a championships) na pravidelných lekcích s Lisou Delaney-Galal T.C.R.G, A.D.C.R.G (kvalifikovaná lektorka a porotkyně irských tanců). Rinceoirí ve spolupráci s Delaney Academy úspěšně založilo tradiční každoroční soutěž v irských tancích a stepu v Praze, která se koná v květnu v centru Prahy pod názvem Prague Feis.

Mezi naše největší úspěchy patří naše celovečerní taneční show Dancing Dream (původní verze s názvem Swan Legend byla realizována ve 20 divadlech v ČR), vystoupení v Tesla aréně na projektu Crazy Day a k výročí 10 let irského tance v ČR. Dalším úspěchem byla prezentace irských tanců ve finále talentové soutěže a první místo ve své kategorii v soutěži Taneční skupina roku 2010. Pro rok 2010 se úspěšně kvalifikoval rekordní počet 7 tanečníků v sólových tancích a 8 tanečníků v týmovém tanci na Světový šampionát v irských tancích v Glasgow 2010. Pro rok 2011 jsme v týmovém tanci vyhráli 1. místo na kvalifikaci na světový šampionát 2011 v Dublinu

Zdroj: http://www.rinceoiri.cz/

 

Tradiční irskou hudbu představí kapela Le hAnam

 


Bližší informace najdete na webu Baráčnické rychty, kde si můžete také objednat vstupenky


Přidej komentář