Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Den umění nevidomých v Praze v sobotu 22. června

Den umění nevidomých v Praze 22. června 2019
Den umění nevidomých v Praze 22. června 2019
14.06.2019 12:28 | redakce ZaKulturou.cz

Historicky první ceny pro osobnosti z řad zrakově postižených se Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR chystá udělit 5 lidem. Vyhlášení prvního ročníku a předání cen se uskuteční 22. června od 14 hodin v kostele sv. Šimona a Judy v Praze na koncertě zrakově postižených umělců v rámci Dnů umění nevidomých.

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. se rozhodla oceňovat lidi se zrakovým postižením, kteří vyznávají svépomocnou filozofii a ukazují tak, že život stojí za to. O ocenění jedné z osobností také rozhodne veřejnost v kategorii Zrakově postižená osobnost roku 2018 – cena veřejnosti.

Na koncertě, který je rozšířením festivalu Dny umění nevidomých z Moravy do Prahy, vystoupí zrakově postižení umělci – slabozraký klavírista Petr Bazala (vítěz Mistrovství světa v interpretačním umění v roce 2012 konaného v americkém Los Angeles), nevidomá zpěvačka Alena Terezie Vítek a ze Slovácka do Prahy přijede zahrát cimbálová muzika Falešnica s nevidomým primášem Radimem Vojtkem.  

Touto kulturní akcí chceme propojit svět vidících a zrakově postižených a ukázat, že i mezi slabozrakými a nevidomými jsou skvělé osobnosti a talentovaní umělci. Přijďte nás podpořit!

Více informací www.bilapastelka.czTagy: koncert, ocenění


Přidej komentář