Magazín kulturního dění v Praze a okolí

DickOBRAZÁRNA V AKROPOLI

gen20000
Matoušek, Gen, foto: Organizátor
03.06.2009 21:48 | Tento večer bude jedinečným setkáním hudebníků!

v úterý 9. 6. 2009 v 19.30h Palác Akropolis – Velký sál

Spojovací osou celého večera je basista Jirka Hausser Matoušek, který oslaví tímto koncertem své 50. narozeniny. Jirka pozval všechny kapely, kterými prošel, a nejsou to kapely ledajaké…
Na akci vystoupí projekty, se kterými hraje nebo hrál jako baskytarista.První OBRAZ otevře folkrocková formace DICK O'BRASS v sestavě:
Tomáš Nedělka - dudy, bombarde, flétny
Radim Kadlčák - kytara
Pepa Kůstka - housle
Sean Barry - keltská harfa
Jiří Hausser Matoušek - baskytara
Aleš Zimolka – bicí
Vychází z irsko-bretonského folklóru, okořeněného rockovou rytmikou. Vrcholem minulé úspěšné sezóny bylo hrát jako předkapela s Alanem Stivellem. Jako host vystoupí zpěvák Danny Horyna.

Druhým OBRAZEM Vás provede skupina ZOO.
Bude to unikátní záležitost, po dvaceti letech v Praze a v sestavě, která pracovala na desce "Čas sluhů", se zpěvákem Honzou Kalouskem, Janem Kolářem, Jiřím Chlumeckým a oslavencem Jiřím Hausserem Matouškem. Jako hosté vystoupí Jiří Veselý, Petr Kulich Pokorný, Zdeněk Plášek, Aleš Zimolka, Zdeněk Pohorský a Tomáš Nedělka či kamarád a muzikant Michal Dvořák.

Ve třetím OBRAZE vystoupí kapela DOBROHOŠŤ s Václavem Veselým a Františkem Segradem, která opět hraje a v Praze vystoupí po 6 letech. Vychází ze spojení prvků moravského folklóru s českým bigbítem. Jako hosté vystoupí Jiří Veselý a Jiří Zelenka.
Sestava: František Segrado - zpěv
Václav Veselý - kytara
Jakub Sedlák - kytara
Jan Veselý - housle
Robert Fischmann - flétna
Jiří Hausser Matoušek - baskytara
Jiří Chlumecký - bicí


Poslední OBRAZ této výjimečné ochutnávky uzavře rocková klasika GEN 2000, která se znovu sešla, aby natočila nové album "Blues posledního pražského upíra". Opírá se především o dvě výrazné osobnosti naší hudební scény – Josefa Kůstku a Jindru Vobořila. Jako host vystoupí Ariana Tomsová. Sestava: Jindřich Vobořil - zpěv
Josef Kůstka kytara - zpěv
Petr Nemšovský - kytara
Jiří Hausser Matoušek - baskytara, zpěv
Libor Remta - bicíPřidej komentář