Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Do Prahy přijedou na podzim Johnny Winter i Yann Tiersen

Yann Tiersen prague 2011
Yann Tiersen
02.10.2011 16:40 | Koncertní série Prague International Bluenights nabídne na podzim hned 3 pražská hudební vystoupení. Pořadatelská agentura Liver Music potvrdila hned 3 koncerty této série a navíc jeden koncert v rámci projektu Mezinárodní víkend žen.. V říjnu se fanoušci bluesové a rockové hudby mohou těšit na koncert bluesové kytaristky a zpěvačky ze Srbska Any Popovič a legendární kapelu The Pretty Things. V listopadu pak agentura Liver Music přiveze americkou blues-rockovou legendu Johnnyho Wintera a autora hudby k filmům Amélie z Montmartru a Good Bye Lenin! Yanna Tiersena. Vstupenky na všechny koncerty jsou nyní k dostání v běžných předprodejích.
____________________________________________________________________________ Jako první nás čeká koncert Any Popovic. Srbská kráska s bluesovou duší a čerstvá držitelka ceny "Nejlepší zahraniční umělec" od British Blues Awards 2010 (společně s B.B.Kingem a Joem Bonamassou), vystoupí se svou kapelou 6.října v Lucerna Music Baru v rámci projektu Mezinárodní víkend žen. Anna Popovic současně přiváží své nové album Unconditional.
Dalším říjnovým koncertem bude vystoupení legendárních The Pretty Things. "Ošklivější bratranci Rolling Stones", jak jsou často The Pretty Things označováni, vystoupí 21.října ve znovuotevřeném pražském klubu Rock Café. Zakládající členové originálních Pretty Thigns Dick Taylor a Phil May představí v Praze průřez celou kariérou kapely, od svých počátků v 60.letech až do současnosti. Název kapely je odvozen od písně rokenrolové legendy Bo Didleyho "Pretty Things", což samo o sobě naznačuje zásadní inspiraci tvorbou průkopníka tohoto hudebního stylu.
Hvězda letošního ročníku Colours of Ostrava Yann Tiersen se představí pražskému publiku opět po roce. Po dvou vystoupeních v pražském divadle Archa tentokrát zahraje v komornějším prostředí Lucerna Music Baru. Francouzský muzikant a skladatel zde vystoupí se svou kapelou 3.listopadu. Rocker, který se proslavil především jako autor hudby k filmům Amelie z Montmartru a Good Bye Lenin!, přijede své fanoušky opět přesvědčit o tom, že jeho koncertní poloha je spíše tvrdšího rockového ražení. V říjnu má Tiersen v plánu vydat své nové album Monuments, na které netrpělivě čekají fanoušci po celém světě. Je tedy velice pravděpodobné, že album bude k dostání již na jeho pražském koncertě.

A na závěr podzimní série přijede opravdová lahůdka. Držitel ocenění Grammy a člen bluesové síně slávy Johnny Winter se v listopadu vrátí do České republiky, aby se svou kapelou opět potěšil fanoušky nenapodobitelným blues-rockovým uměním. Winter se do Čech vrací opět po roce, když naposledy byl hlavní hvězdou kultovního festivalu Blues Alive. Z ohlasů na jeho poslední živá vystoupení lze vyčíst, že Johnny Winter působí stále vitálněji navzdory svému pokročilému věku. Nemalou zásluhu na tom má i jeho nový lékařský a produkční tým.


Více informací ke koncertům ag.Liver Music najdete na stránkách www.livermusic.cz .

6.10.
Ana Popovic /Srbsko
Mezinárodní víkend žen
Lucerna Music Bar

21.10.
Prague International Bluenight 89
The Pretty Things /UK
Rock Café

3.11.
Prague International Bluenight 90
Yann Tiersen /FR
Lucerna Music Bar

15.11.
Prague International Bluenight 91
Johnny Winter
Lucerna Music BarTagy: Yann Tiersen


Přidej komentář