Magazín kulturního dění v Praze a okolí

DYING PASSION VYRÁŽÍ NA TURNÉ S FREE FALL !

Free Fall
Free Fall
11.09.2010 12:12 | Během podzimu si přijdou na své příznivci progresivního rock-metalu s gothic prvky: kapely Dying Passion a Free Fall totiž zanedlouho odstartují celorepublikové turné! Dying Passion koncertně představí úspěšné CD „Absorb“, za které získali ocenění „Album roku 2009“ v anketě rockových publicistů Břitva a „stříbrného Anděla“ v kategorii Hard & Heavy! Mladá uherskohradišťská skupina Free Fall naproti tomu předvede repertoár z ještě horkého výlisku „Double meanings“. Premiérový koncert turné zažijí západočeští fanoušci v Plzni v Divadle pod lampou 24.9. a následně bude tour pokračovat 7.10. v Praze v žižkovském klubu Matrix se speciálním hostem, atmosféricky rockovou kapelou NIL!

Dying Passion disponují melancholickými, rozmáchlými melodiemi a z původního gothic/doom metalového základu expandují do mnoha směrů, barev i výrazů, aniž by utrpěla jejich rozpoznatelnost a potemnělá uhrančivost. Postupem času kapela získala civilnější a rockovější projev a přitom neztratila nic ze svého charismatu a zneklidňující atmosféry. Vytvořili si vlastní styl, který už nemá smysl vytyčovat žánrovými škatulkami. Dying Passion dokáží znít křehce i velkolepě a pojmout do sebe velkou škálu vlivů.

Free Fall se řadí mezi perspektivní skupiny hrající moderní směs metalu, rocku i popu. Vznik kapely se datuje k roku 1995, ale v nynější podobě fungují Free Fall až od konce roku 2005. Jejich tvorbě dominují elektrické podklady, chytlavé melodie a zajímavé vokály.

Podzimní tour Dying Passion a Free Fall doplní i spoustu hvězdných a atraktivních hostů vč. Silent Stream Of Godless Elegy, Endless nebo Dark Gamballe!

Veškeré informace o turné naleznete průběžně na oficiálních stránkách a profilech turné.


Stránky DYING PASSION:

http://www.dyingpassion.com
http://bandzone.cz/dyingpassion


Stránky FREE FALL:
http://www.free-fall.cz
http://bandzone.cz/freefall


Přidej komentář