Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Filmová filharmonie debutuje v sále Pražské konzervatoře

Filmová filharmonie
Filmová filharmonie
08.04.2014 20:36 | redakce ZaKulturou.cz

Již zanedlouho se v sále Pražské konzervatoře na Dvořákově nábřeží rozezní melodie z nejznámějších westernových filmů. Nově vzniklý orchestr uvede českému divákovi naprosté novinky, a to nejen skladby věhlasného Ennio Moricconeho, představí také například hudbu z filmu Pocahontas nebo Vinnetou.

Symfonický orchestr Filmová filharmonie vystoupí pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho 20. dubna 2014 v 19:30 v sále Pražské konzervatoře s koncertním programem Western Night. Jak již název napovídá, na koncertě zazní nejznámější westernové melodie, například hudba z filmů Poslední Mohykán, Tenkrát na západě, Sedm statečných, Vinnetou, Pocahontas nebo Tanec s vlky.

Orchestr vznikl na konci roku 2013 jako těleso, které se zabývá nejen hudbou filmovou, ale také hudbou populární. Členové jsou studenti středních a vysokých hudebních škol (Pražská konzervatoř, HAMU, JAMU). Ačkoliv je tento koncert prvním, který Filmová filharmonie představí, jednotliví hráči nejsou žádní začátečníci.

„Každý člen orchestru má velké hudební zkušenosti, navíc nás spojuje zájem o filmovou hudbu, proto můžeme návštěvníkům koncertu slíbit neopakovatelný zážitek s tematickým repertoárem,“ říká ředitel Filmové filharmonie Matěj Lehár.

Lístky za 300 Kč je možné zakoupit v síti TICKETON – www.ticketon.cz . Sál se nachází na adrese Dvořákovo nábřeží 2, 110 00 Praha 1.

www.filmharmonie.cz


Filmová filharmonie


Tagy: Filmová filharmonie


Přidej komentář