Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Folk-rockový „dealer emocí“, písničkář Joseph Parsons, vystoupí 29. listopadu v Praze

parsons
Folk-rockový „dealer emocí“, písničkář Joseph Parsons, vystoupí 29. listopadu v Praze
20.11.2009 11:41 | Po vynikajícím koncertu Terry Lee Halea v pražském A Studiu Rubín zavítá 29. listopadu do stejného prostoru další významný zástupce amerických folk-rockových písničkářů – Joseph Parsons. Tento charismatický kytarista a zpěvák s pověstí romantika, pro kterého je důležitá upřímnost a otevírání hraničních témat, si do Prahy přiveze čtyřčlennou doprovodnou kapelu. Proslavil se především na východě USA svými skvělými energickými koncerty, ale má zkušenosti i z hraní na ulici v evropských městech nebo z práce v dětských domovech v iráckém Bagdádu. „Jde opět o osobnost, která diváky uchvátí jak strhujícím projevem, tak i silnými melodiemi a texty. Jeho koncerty jsou velkým zážitkem, za jeho syrovou hudbou stojí bohaté životní zkušenosti. Určitě se bude líbit těm, kdo mají rádi Glena Hansarda, Elvise Costella či Sufjana Stevense,“ říká Štěpán Suchochleb, pořadatel koncertu. Mezi Parsonsovo nejdůležitější projekty patří kapela Hardpan, kde hrál společně právě s Terry Lee Halem, Toddem Thibaudem a Chrisem Burroughsem. Jeho hudba dle britského časopisu Uncut obsahuje „špetku REM, hlas, který zní jako mladý James Taylor a připomíná Sufjana Stevense.“ Jako předskokan vystoupí americký písničkář Ben Arnold. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro za 300 Kč, na místě budou k dostání za 350 Kč. Koncert uvádí agentura Capricorn Promotion. Více informací na: www.capricornpromotion.cz.

Joseph Parsons se narodil v roce 1964 ve Philadephii a na počátku devadesátých let se stal pověstný zejména skvělými vystoupeními na festivalech a samostatných koncertech na severovýchodě Spojených států. Živě vystupuje buď sólově nebo se čtyřčlennou skupinou skládající se z kytary, bicích, perkusí, baskytary nebo kontrabasu a klávesových nástrojů. Podle vlastních slov je jeho cílem spojovat ve své tvorbě upřímnost s popovými písněmi. Je si ovšem vědom, že upřímnost může mít mnoho různých podob: „Každý si pod pojmem upřímnost představíme něco jiného. Ta má je o řešení hraničních situací a otvírání témat, o kterých jiní nechtějí slyšet.“ Vydal celkem osm alb, zatím poslední živé dvojCD „Slaughterhouse Live“ v roce 2009 na značce Blue Rose Records. „Pro mne je hudba především o energii. Může být hladivá nebo vibrující, ale vždycky by měla obsahovat elektrizující vzrušení. Je mi jedno, jestli hraju sám nebo se skupinou – vždycky je pro mne důležité s lidmi pohnout, ať už fyzicky nebo emocionálně. Mojí nejoblíbenější hudbou je španělské flamenco. Právě bohatá tradice této kultury naši tvorbu do značné míry ovlivňuje,“ uzavírá Joseph Parsons. Vedle kapely Hardpan spoluzaložil i formaci 4 Way Street. Složení kapely:

Joseph Parsons (Guitars, Vocals)
Ross Bellenoit (Guitar, Lap Steel, Vocals)
Fred Lubitz (Bass, Vocals)
Sven Hansen (Drums)
Ben Arnold (Vocals, Guitar, Keys)


www.myspace.com/josephparsons, http://josephparsons.com
Joseph Parsons - The Hurricane Song: http://www.youtube.com/watch?v=uKoqmWHtjZM
Joseph Parsons Band - Sky Boys: http://www.youtube.com/watch?v=oCEj5r18a8YKromě koncertu v Praze odehraje v rámci evropského turné Joseph Parsons Band ještě jeden koncert v ČR, a to 2. prosince v pověstném M klubu ve Valašském Meziříčí.

Tagy: Joseph Parsons


Přidej komentář