Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Hlasy světla – klasický koncert v novodobém stylu na podporu Splněného dětského přání

Hlasy světla
Hlasy světla
15.01.2014 14:01 | redakce ZaKulturou.cz

Rádi byste vyrazili za kulturou, ale nevíte, kterou akci si z nepřeberného množství vybrat? Zkuste koncert Hlasy světla, který se uskuteční ve čtvrtek 23. ledna 2013 v kostele svatého Šimona a Judy. Je časově nenáročný, nabízí originální zážitek a vystoupení špičkových umělců. Britskou sopranistku Christinu Johnston doprovodí známý sbor Boni Pueri, Collegium Floreum nebo Tam-Tam Orchestra. Realizovaný koncert má podpořit neziskovou organizaci Splněné dětské přání.

Mimořádná hudební kompozice, vynikající interpreti a moderní 3D výrazové prvky. Takový zážitek slibuje koncert Hlasy světla, který pořádá agentura Apollon Art. Během večera se na jednom pódiu sejde 100 umělců, aby předvedli divákům svůj talent a zavedli je na chvíli do míst, kde živá hudba dostává zcela nový rozměr.

Krásný hudební zážitek zprostředkuje divákům britská sopranistka Christina Johnston momentálně žijící v Praze a působící jako sólistka Státní Opery Praha. Na pódiu ji doprovodí chlapecký sbor Boni Pueri slavící u nás i v zahraničí obrovské úspěchy. V minulosti doprovázel takové hvězdy, jaký jsou Lucie Bílá, José Carreras, Karel Gott, Štefan Margita, Bobby McFerrin nebo Noemi Kiss. Pod taktovkou dirigenta Marka Štryncla bude zpívat i smíšený pěvecký sbor Collegium Floreum, 15 vynikajících hudebníků z Komorního orchestru a doprovodí je také bubenická show Tam-Tam Orchestra.

To však není to jediné, čím Hlasy světla návštěvníky uchvátí. Originálním zážitkem bude také 3D projekce doprovázející každý ze sedmi hudebních částí. Přihlížející tak snáze pochopí celkovou kompozici. Autorem projektu je Robert Jíša. Velmi se zajímá o mystický svět mezi životem a smrtí, což se promítlo i do jeho současné tvorby. Díky tomu vznikl nápad na propojení klasického koncertu symfonické hudby s 3D projekcí pro lepší pochopení námětu a jednotlivých příběhů. Nechte se vtáhnout do světa hudby, poznejte ducha, emoce a krásu, kterou český skladatel zakomponoval do svého díla s fragmenty latinského requiem. Detaily o programu najdete na www.hlasysvetla.cz.

Koncert Hlasy světla se uskuteční 23. ledna 2014 od 19:30 v kostele svatého Šimona a Judy. Vstupenky jsou v prodeji od 250 do 690 korun. Výtěžek z akce pořadatelská agentura Apollon Art věnuje neziskové organizaci Splněné dětské přání. Ta plní kulturní přání a sny handicapovaným a nemocným dětem. Finance využije pro realizaci dalšího, v pořadí již 4. kola, které se uskuteční již 22. února. Připomeňte si poslední zrealizované přání s názvem „Staň se na jeden den cvičitelem lachtanů“, jehož se účastnila 15letá Gábinka z Písku postižená dětskou mozkovou obrnou.


Hlasy světla
Hlasy světla
Hlasy světla
Hlasy světla


Tagy: Koncert, kostel Sv. Šimona a Judy


Přidej komentář