Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Hudební soirée na Pražském hradě

Prague Castle Music Soiree
Hudební soirée na Pražském hradě
14.07.2012 00:04 | redakce ZaKulturou.cz Cyklus koncertů komorní hudby, který se v červenci bude konat v Lobkovickém paláci na Pražském hradě. Výjimečný projekt, který je připraven ve spolupráci Lobkowicz Events Management a Pražskou konzervatoří nabízí Pražanům a návštěvníkům Prahy kvalitní hudební zážitek v podání předních sólistů Pražské konzervatoře doplněný o poznání elegantních prostor Lobkovického paláce a sklenku sektu a drobné občerstvení na balustrádové terase paláce s panoramatickým výhledem na Prahu.

Koncerty se uskuteční ve dnech 16., 23. a 30. 7. od 18:30 hod. v Lobkovickém paláci- Jiřská 3, Pražský hrad.

Program:
J. S. Bach - Air
F. Schubert - Moment musical
V. Trojan - Renesanční suita - Rytířské hry, Vítání hostů, Kejklíři a šaškové
F. Kreisler - Čínský tamburín
V. Trojan - Suita z filmu dle Ch. Andersena Císařův slavík - Císařovy labutě, Obřad oblékání, Císařův pochod
A. Piazzolla – Libertango, Escualo

Sólisté Pražské konzervatoře:
Petr Paulů – kytara,
Ladislav Horák – akordeon,
Viktor Mazáček – housle.


Petr Paulů (1956) – kytara, po absolutoriu konzervatoře v Plzni vystudoval Akademii múzických umění v Praze. Od roku 1983 je profesorem kytarové hry na Pražské konzervatoři. Koncertuje pravidelně v naší republice, krom toho zná jeho hru obecenstvo v patnácti zemích světa, kde se prodávají úspěšně jeho čtyři CD se španělskými a jihoamerickými skladbami. Na koncertní turné po Evropě, Severní a Jižní Americe navázaly mistrovské kurzy a televizní pořady v Brazílii. Ve Spojených státech amerických natočil kompaktní desku v kytarovém duu s Martinem Myslivečkem a další desku sólovou. Pedagogicky působil na největší jihoněmecké privátní hudební škole v Regenu, pravidelně vedl mistrovské kurzy kytarové hry v Andoře.

Ladislav Horák (1966) – akordeon, absolvent Pražské konzervatoře a Západočeské university v Plzni. Během studií vítěz národní soutěže v Hořovicích (1990) a laureát mezinárodních soutěží v Andoře, Itálii a Španělsku (1987-1990). Koncertuje sólově, v duu s kytaristou Petrem Paulů, se kterým založil komorní sdružení Piazzolla Soloists, a hraje rovněž s dalšími komorními i orchestrálními soubory (např. FOK, Moravská filharmonie, Severočeská filharmonie, Sukův komorní orchestr, Pražský komorní orchestr, Komorní orchestr Dvořákova kraje, Praga Camerata, Bona Fide Tango…). Má nahrávky ve studiích Českého rozhlasu, natáčel pro české, španělské, italské i americké televizní společnosti. Je propagátorem a prvním interpretem skladeb jak soudobých českých a zahraničních autorů, tak i kompozicí slavného argentinského skladatele Astora Piazzolly. Natočil CD Barevný svět akordeonu věnovaný soudobé hudbě. Je zakladatelem česko-německého festivalu Nová hudba na druhou. Pedagogicky je činný na Pražské konzervatoři, kde je od roku 2005 zástupcem ředitele.

Viktor Mazáček (1970) - Vystudoval pražskou konzervatoř ve třídě prof. J. Štětiny a AMU u prof. Ivana Štrause, AMU absolvoval v roce 1995. Během studií se též účastnil mistrovských kurzů Sommerakademie v rakouském Semmeringu. Od roku 1994 je členem České filharmonie. Spolupracoval již s mnoha renomovanými ansámbly, jako jsou např. Sukův komorní orchestr, Český komorní orchestr, aj. V poslední době vystupuje se soubory Art?, KONVERGENCE, Piazzola solists, Camerata Bohemica, Trio Accordo, Klavírní kvarteto českých filharmoniků. Zabývá se též hrou na autentické nástroje doby baroka (Capella Regia). Má k disposici nástroje českého mistra Emanuela Adama Homolky (z r. 1826) a vídeňského houslaře G. A. Krausche (1810). Od r. 1990 zastává funkci koncertního mistra Komorním orchestru Dvořákova kraje. S koncertním mistrem České filharmonie M.Vilímcem provedl dvojkoncert a-moll A.Vivaldiho.

Prodej vstupenek:
Vstupenky jsou k dostání od 9. 7. 2012 v síti Ticketportal nebo v pokladně před koncertem.
Více informací na www.musiccom.cz
Petr Paulů, Ladislav Horák, Viktor Mazáček


Tagy: Koncert, Pražský hrad


Přidej komentář