Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Iva Bittová a Bardolíno na Dobešce

Iva Bittová a Bardolíno se představí na Dobešce
Iva Bittová a Bardolíno se představí na Dobešce
12.06.2013 14:28 | redakce ZaKulturou.cz

Divadlo Dobeška připravilo na pondělí 17. června zajímavou hudební událost - společný koncert Ivy Bittové a tria Bardolino, na kterém zazní jejich autorské skladby.

Iva Bittová je zpěvačka, houslistka a herečka. Patří k nejvýraznějším osobnostem české alternativní hudební scény. Prošla mnoha hudebními žánry od alternativy přes jazz, rock, klasickou hudbu včetně hostování v opeře /role Dony Elviry W.A.Mozart/. Dodnes se hledá pojmenování jejího hudebního jazyka, který je pro mnohé naprosto originální. Housle ji provázejí a usměrňují ji celý život, obtížná technická cvičení jí dodávají řád, jistotu, a odhalují její vnitřní pochybnosti. Její komunikace je založena na vibraci a rezonanci zvuku houslí a hlasu.

Byla oceněna mnoha hudebními i filmovými cenami, na společných projektech se setkala například s Antonínem Fajtem, Barbarou Marií Willi, Billem Frisellem, Donem Byronem, Idou Kelarovou, Vladimírem Václavkem, Pavlem Fajtem, Vladimírem Godarem, Lisou Moore a mnoha dalšími. Vystupovala mimo jiné v Dvořákově síni pražského Rudolfina, londýnské Wigmore Hall či newyorské Carnegie Hall.

V současnosti žije ve Spojených státech amerických, v údolí Hudson Valley, ve státě New York, kde uprostřed přírody vznikají nové hudební podněty.

Skupina Bardolíno hraje ve složení: Pavel Fischer, iniciátor spojení s Ivou Bittovou a jejím charismatickým uměním. Autor, který se přirozeně pohybuje mezi vážnou hudbou a kořeny lidové hudby a folklóru. Vedle sebe má temperamentní Margit Klepáčovou, která svou virtuózní hrou na violoncello, navíc i barevným zpěvem a také vlastním nepřehlédnutelným autorským vkladem vytváří ve dvojici silný ženský protipól. Trojici doplňuje perkusista Camilo Caller.

Radost z muzicírování, odvaha pustit se do něčeho nového, nadšení a nakažlivý výsledek zpěvu i hry, překračování žánrových hranic - to je hned několik důvodů poslechnout si uskupení s tajuplným názvem Bardolíno. Spojení všech umělců do jediného koncertu slibuje jedinečný zážitek.

Koncert je jedním z mála koncertů pořádaných v rámci turné Ivy Bittové v České republice.

Kontakt a předprodej:
Divadlo Dobeška
Jasná I. 1181/6 147 00 Praha 4
Telefon: 244 468 173


Tagy: Divadlo, Divadlo Dobeška, Iva Bittová, Koncert


Přidej komentář