Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Izraelská skupina theAngelcy rozehraje své nástroje na Lodi Tajemství

theAngelcy na Lodi Tajemství
theAngelcy na Lodi Tajemství
30.07.2015 23:32 | redakce ZaKulturou.cz

V pátek 14. srpna 2015 v Praze po roce opět přivítáme enfant terrible izraelské indie-folkové scény. Skupina theAngelcy tentokrát vystoupí na palubě Lodi Tajemství bratří Formanů na pražské náplavce. Mladá a nadějná kapela se českému publiku přestavila poprvé loni v rámci festivalu United Islands. I přesto, že v Praze koncertovali teprve dvakrát, si zde stihli vytvořit silnou fanouškovskou základnu. Zastaví se tu po vystoupení na proslulém maďarském festivalu Sziget.

V roce 2010, po letech cestování a hraní na ulici, se jednatřicetiletý Rotem Bar Or rozhodl založit kapelu. Šestičlenná formace theAngelcy vznikla před pěti lety v Tel Avivu. Jejich hudba staví na energické tradiční folkové hudbě s akustickými nástroji, v jejichž obsazení nechybí ani housle, klarinet nebo široká škála perkusí. Nezapomenutelný je i pěvecký projev zpěváka Rotema Bar Ora.

V dubnu roku 2014 debutovala kapela s albem "Exit Inside", které bylo s nadšením přijato širokou veřejností. Tato nanejvýš zajímavá hudební formace je v současné době jednou z nejuznávanějších "indie" kapel v Izraeli.

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/1613821398876010

/Ukázky z tvorby naleznete na http://www.theangelcy.com. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za cenu 120 Kč na Goout.cz nebo na místě za 150 Kč.Tagy: Koncert, Loď Tajemství


Přidej komentář