Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jazzbit propojí obrazy Saudkové a mladý jazz

Jazzbit 2011
Jazzbit 2011
02.11.2011 10:03 | Praha – Hudba a malba? Jazz a Saudková? Pro další ze série jazzových koncertů projektu Jazzbit bude připraven unikátní program – náplní večera nebude pouze zážitek z jazzové hudby, ale hlavně zajímavé spojení vizuálního a audiálního prožitku pro návštěvníky koncertu. Upozorňujeme Vás na vernisáž nových obrazů Marie Havlenové Saudkové, která se uskuteční společně s jazzovou performancí 18. Listopadu od 21:00 v pražském klubu Jazztime.


O projektu

Projekt Jazzbit probíhá již od začátku roku 2010 a to pod hlavičkou mezinárodního jazzového festivalu Mladí Ladí Jazz. Jeho hlavní myšlenkou je představovat zajímavé mladé interprety jazzového žánru a zároveň pravidelně zpřístupňovat především mladým lidem jazzovou hudbu. Proto je vstupné na tento projekt nastaveno na pouhých 50Kč pro návštěvníky do 30let, pro ostatní dvojnásobek, a odehrává se prakticky každý měsíc s výjimkou letních prázdnin.
Výjimečnost tohoto večera tkví v propojení výtvarné a hudební stránky. Večer započne vernisáží malířky Marie H. Saudkové. Ta představí svou novou tvorbu a zahájí výstavu, jež potrvá až do ledna 2012. Návštěvníci listopadového večera pak budou moci svůj dojem z výstavy ještě umocnit zážitkem z hudební produkce, kterou obstarají fusion-jazzové formace Wunderbar Band a Fluid Culture. Spojení těchto dvou různých vnímání umění a jeho výsledek je hlavním cílem koncertního soirée.
Propojování různých uměleckých odvětví či žánrů s jazzem je jedním z nových směrů, kudy se projekt Jazzbit bude ubírat do budoucna. Na prosinec je připraveno nové téma „Jazz a klasika“, o kterém Vás budeme včas informovat.


O interpretech

Kapela Wunderbar Band, nebo-li kapela Divutvorného baru, funguje od roku 2006, kdy vzniká freefunkové trio Wunderbar. Na přelomu let 2009 a 2010 zhudebňují román Stepní vlk od Hermanna Hesseho, v plánu je práce s tvorbou Borise Viana. Wunderbar představí autorské a silně propracované kompozice z počátků kapely i současnou tvorbu. Uskupení hraje především groovově a funky laděné skladby vycházející z jazzu.
Skupina Fluid Culture vznikla v roce 2008 někde mezi Děčínem a Ústím n/L. Jejich hudbu lze charakterizovat zejména jako jazz-rock, přičemž v tomto žánru se pohybují kapely, které formaci ovlivnily a v hudebním vývoji formovaly. Fluid Culture hraje autorskou tvorbu, ve které se snaží propojit zdánlivě neslučitelné a trochu oživit zajeté hudební postupy a klišé s důrazem na instrumentalitu jednotlivých členů.


O Marii H. Saudkové

Marie Havlenová Saudková je autorkou, jejíž tvorba je z hlediska dnešních uměleckých směrů těžko zařaditelná. Pochází z výtvarnické rodiny, kde nebývá zvykem umění studovat, samo ,,umění“ je zde chápáno spíše jako řemeslo. Mariiny obrazy jsou pro ni samotnou jakýmsi zvláštním způsobem komunikace se světem i bránou k její vlastní duši. Malbu vnímá jako uspokojení vnitřní radosti a terapii. Od roku 2004 se autorka věnuje převážně tématu květin, které v období její fascinace životem hrály hlavní roli. V její tvorbě najdeme krajinky, zátiší i obrazy stylově nezařaditelné. Na nadcházející vernisáži v klubu Jazztime uvidíte zejména obrazy z nové letošní tvorby.

Přidej komentář