Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jedinečný souboj mladých jazzmanů odstartoval prvním semifinálovým kolem

CZECH JAZZ CONTEST 2015
CZECH JAZZ CONTEST 2015
25.02.2015 12:57 | redakce ZaKulturou.cz

Čtvrtý ročník hudební soutěže CZECH JAZZ CONTEST 2015 pro mladé talentované kapely a sólisty byl zahájen v úterý 24. února. V elegantním prostředí jazzového klubu Reduta budou mít návštěvníci možnost v průběhu čtyř týdnů shlédnout jedinečné souboje budoucích hvězd evropské jazzové scény, které vyvrcholí 28. března velkým finálem!

CZECH JAZZ CONTEST 2015 představí i letos mladé talentované hudebníky, kteří dostanou jedinečnou šanci předvést svůj um před odbornou porotu, složenou z výrazných osobností české a zahraniční jazzové scény. Po dobu čtyř unikátních týdnů proběhne v Redutě každé úterý a středu dvoudenní semifinálové kolo, kterého se zúčastní čtyři soutěžní kapely. Vítězové semifinálových kol se 28. března utkají ve velkém finále o hlavní cenu a zařadí
se tak mezi finalisty a vítěze předchozích ročníků, kteří se dnes mohou pyšnit úspěchy  i na mezinárodní hudební scéně jako vítěz posledního ročníku Jan Prax Quartett, který se ve světově proslulé jazzové soutěži Made in New York, Jazz Competition letos umístil na třetím místě.

V rámci CZECH JAZZ CONTEST 2015 jsou pro návštěvníky připraveny speciální akce
a exkluzivní program, složený ze zajímavých doprovodných koncertů, jam session  a workshopů, na kterých se představí nejen přední osobnosti českého jazzu jako Milan Svoboda, Ondřej Štveráček a další, ale i hvězdy světové hudební scény Vincent Herring nebo Gene Jackson. Nenechte si ujít jedinečný souboj mladých talentovaných hudebníků ze zemí Visegradu, Německa či Ruska, jejichž jména bude v budoucnu skloňovat celý svět a přijďte je podpořit v jejich semifinálových kláních v centru Prahy.

Soutěž CZECH JAZZ CONTEST 2015 pořádané společností Euroconcert se koná za podpory Visegradského fondu, Městské části Prahy 1 a firem Music City, vinařství Galant a Fruko Schultz.

Více informací:
www.czechjazzcontest.com
www.redutajazzclub.czTagy: Jazz, Jazz contest 2015, Reduta


Přidej komentář