Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Jubilejní koncert Pocta sv. Cecílii 25. - Jiří Stivín a Collegium Quodlibet

Jubilejní koncert
Jubilejní koncert Pocta sv. Cecílii 25. - Jiří Stivín a Collegium Quodlibet
26.09.2016 14:23 | redakce ZaKulturou.cz

Rudolfinum, Dvořákova síň  pátek 25.listopadu 2016  19.30 hod

Jiří Stivín, kultovní postava české hudební scény každoročně pořádá jedinečný koncert k poctě patronky hudby a muzikantů sv. Cecílie.

Již po dvacátépáté se letos sejde věčně proměnlivé muzikantské sdružení Collegium Quodlibet a v programu, jehož dramaturgie se též stala tradicí, zazní v první části díla trojhvězdí Vivaldi-Bach-Telemann. Interpretace se vyznačuje nejenom bravurním podáním, ale také nadhledem a mimořádnou přesvědčivostí.

Druhou půli tvoří premiéry Stivínových typických "alchymistických" výletů a jeho flétnové či saxofonové "komentáře" k fragmentům skladeb autorů renesance, baroka až po široký výběr z hudby 20.století.

"Cecílie" obsahují příjemné napětí mezi tradicí a inovací, spontátnní muzicírování barokních i jazzových interpretů. Rudolfinum v té chvíli nepotřebuje otáčecí jeviště, přecházení z jednoho žánru do druhého probíhá naprosto samozřejmě.

Důležitou vlastností těchto večerů a jejich přitažlivosti pro hudební veřejnost je samozřejmě reprezentativní výběr účinkujících, jejich seznam by se na stránku nevešel a i letos dojde na hvězdná překvapení.

V neposlední řadě se koncertu jistě zúčastní i početné publikum, tvořené zčásti stálými návštěvníky, kteří se podílejí na specifické atmosféře těchto hudebních slavností.

Program

Antonio Vivaldi /1678-1741/

…….

Georg Philipp Telemann /1681-1767/

……….

Johan Sebastian Bach /1685-1750/

………

PŘESTÁVKA

Jiří Stivín /1942/ a jiní

Hudební komentáře ke skladbám známých autorů pro sola, sbor, orchestr, varhany a

možná i obecenstvo.

 

Předprodej:  Ticketpro, Ticketportal, RudolfinumTagy: Jiří Stivín, koncert


Přidej komentář