Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Juskuteční jubilejní 20. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER

Kocabova
Kocábová
28.03.2010 17:43 | Ve dnech 6. - 10. dubna 2010 se uskuteční jubilejní 20. ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER.

Festival tradičně pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Spolupořadateli jsou Centrum experimentálního divadla, příspěvková organizace a Divadlo Bolka Polívky. Uměleckým ředitelem festivalu je prof. Petr Oslzlý. Na organizaci festivalu pracují studenti DIFA JAMU pod vedením pedagogů. Festival je realizován díky finanční podpoře statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, Ministerstva kultury České republiky a International Visegrad Fund. Akce se koná pod záštitou České komise pro UNESCO, ministra kultury České republiky, hejtmana Jihomoravského kraje, primátora statutárního města Brna a rektora Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER je svým rozsahem a kvalitou jedním z nejprestižnějších festivalů svého druhu v Evropě.

Letošní ročník chceme ještě více přiblížit veřejnosti a především mladým lidem, a to hlavně prostřednictvím internetových stránek www.encounter.cz a www.facebook.com/setkani, kde mohou návštěvníci najít vždy aktuální informace.

V průběhu festivalu bude v budově Divadelní fakulty JAMU, Mozartova 1 návštěvníkům k dispozici Infocentrum. Zde bude nejen možné zakoupit vstupenky na jednotlivá představení, ale také budou k dostání propagační materiály festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2010, bulletin a festivalový deník „Meeting Point“ atd. Otevřeno bude po celou dobu konání festivalu a to vždy od od 9:00 do 21:00 hodin. Přestože festival oficiálně začíná až 6. dubna, Infocentrum bude pro návštěvníky otevřeno již v pondělí 5. dubna!

Festivalová představení budou probíhat na pěti brněnských divadelních scénách – v Divadelním studiu Marta a v Kabinetu múz (prostory Divadelní fakulty JAMU), v Centru experimentálního divadla (v Divadle Husa na provázku a HaDivadle) a v Divadle Bolka Polívky.

Letos se návštěvníci mohou těšit na představení následujících divadelních škol:


• Janáčkova akademie múzických umění v Brně, Brno, Česká republika • Akademie múzických umění, Praha, Česká republika • Vysoká škola múzických umení, Bratislava, Slovensko • The Polish National Film, Lodź, Polsko • The Aleksander Zelwerowicz Theatre Academy in Warsaw, Varšava, Polsko • Theatre – Laboratory “Alma Alter“, Sofie, Bulharsko • Universidad de Antioquia, Facultad de Artes, Medellin, Kolumbie • Helsinki Metropolia University of Applied Sciences, Helsinky, Finsko • Reduta-Berlin The Theatre and Film Acting School, Berlin, Německo • King´s College London, Londýn, Velká Británie • Halic University Conservatory Theatre Department, Istanbul, Turecko • University of Music and Performing Arts Graz, Graz, Rakousko • All-Russian State University of Cinematography named by S. A. Gerasimov (VGIK), Moskva, Rusko


Letošní novinkou je zahajovací maškarní průvod – Průvod velikánů. Průvod bude začínat ve 13:00 před Divadelní fakultou JAMU, dále bude pokračovat ulicemi Sukova a Kobližná, odtud na náměstí Svobody a ulicí Masarykovou na Zelný trh, a dále do Divadla Husa na provázku. Zde začne ve 14:45 slavnostní Zahajovací ceremoniál festivalu.

Nedílnou součástí festivalu je také tradiční setkání všech účastníků, tzv. ROCK&POP Meetingpoint Party, kde vystoupí hudební skupina TOXIQUE a Natálie Kocábová se svou kapelou. Party se koná v prostorách brněnského klubu Fléda dne 8.dubna ve 20:00. Vstupenky bude možné zakoupit na Infocentru.

V rámci celého festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2010 je pro návštěvníky připraven bohatý offprogram. K vidění budou krátká představení studentů Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Zajímavým zpestřením bude také afterparty, která proběhne v sobotu 10. dubna v klubu Abajo, náměstí Svobody, Dům pánů z Lipé. Začátek party bude ve 21:00.

Přidej komentář